7 maj 2024

Jedwabny sweterek w stylu boho

Jedwabna wstążka powstała z dartego kuponu materiału. Ależ to była żmudna praca. Później właścicielka owego sweterka w stylu boho wymalowała na nim pastelowe cienie



Sweterek, przypominający ponczo, został zrobiony na drutach nr 8 z dwóch prostokątów różnej wielkości i odpowiednio zeszyty. Powstała w ten sposób asymetryczna forma. Rękawy zostały dorobione od góry na drutach pończoszniczych nr 5. Dekolt w serek również został dorobiony na drutach z żyłką nr 5.








Sweterek miał być nonszalancki, zwariowany, to i jest.

Do niego będzie jedwabna spódnica, również ręcznie malowana.

Czad.

❤️🩵💛💜💚🧡❤️🩵💜💚💛❤️🩵❤️



23 kwi 2024

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Meble ogrodowe występują w wielu ciekawych wersjach, dlatego podczas aranżacji ogrodu mamy mnóstwo możliwości do wyboru. Możemy od razu kupić cały zestaw mebli ogrodowych lub poszczególne elementy osobno, w zależności od swoich preferencji. Najważniejsze jest to, aby takie meble dawały nam komfort podczas odpoczynku i doskonale pasowały do aranżacji otoczenia! Jak wybrać idealne meble ogrodowe? O czym warto pamiętać podczas zakupu?


Zakup nowych mebli ogrodowych

Wśród mebli ogrodowych znajdziemy między innymi różnorodne narożniki, sofy, krzesła, stoły, leżaki, stoliki kawowe itp. Warto dokładnie zastanowić się nad tym, jakie propozycje spełnią nasze oczekiwania. Czy chcemy postawić na cały komplet wypoczynkowy, czy też potrzebny jest nam jedynie stół z krzesłami do swobodnego zjedzenia posiłku? Poza tym zwracajmy uwagę na materiały wykonania, które powinny być odporne na wszelkie warunki pogodowe. Meble ogrodowe powinny być trwałe, użyteczne, wygodne i stylowe, przy czym mile widziana jest też łatwość czyszczenia i pielęgnacji. Oczywiście każdy klient ma określony budżet na zakup takich mebli, a producenci na szczęście oferują różnorodne pułapy cenowe! Dostępne są meble ogrodowe za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych, w zależności od wielu czynników (materiał, rodzaj mebla, producent, ilość elementów w zestawie, rozmiar). 

Rodzaje mebli ogrodowych

Jakie meble ogrodowe doskonale sprostają naszym oczekiwaniom? Każdy użytkownik może mieć inne wymagania, dlatego na samym początku trzeba poznać dostępne rodzaje mebli do ogrodu. Jeśli chodzi o materiał wykonania, najpopularniejsze są z pewnością meble drewniane, wiklinowe, metalowe, czy też z technorattanu. 

Poza tym meble ogrodowe dzielą się na zestawy obiadowe i wypoczynkowe. W tym drugim przypadku zazwyczaj mamy do czynienia z wygodnymi fotelami lub sofami i stolikiem kawowym. Czasami w zestawie znajdują się też leżaki, na których wypoczniemy w cieplejsze dni. Z kolei w zestawach obiadowych znajdują się głównie krzesła i stabilny stół. Najchętniej kupowane są zestawy bazujące na dużym stole i sześciu krzesłach, odpowiednie dla całej rodziny. 

Styl ogrodu ma znaczenie

W procesie wyboru idealnych mebli ogrodowych, nie zapominajmy o stylu, w jakim urządzony jest nasz ogród! Przykładowo w aranżacjach nowoczesnych sprawdzą się wygodne meble z technorattanu, a w stylu skandynawskim odpowiednie są meble drewniane lub z rattanu. Z pewnością nowoczesne meble ogrodowe zachwycą nas swoimi formami, zwłaszcza że producenci cały czas poszerzają dostępne propozycje. Postawmy zatem nie tylko na wygodne narożniki, lecz także wiszące łóżka ogrodowe, fotele bujaki i wiele innych, nowoczesnych mebli ogrodowych, zgodnie ze swoimi potrzebami. 

Jak widzimy, ogrodowe meble niejedno mają imię, a ich wybór jest zawsze kwestią indywidualną. Poza wyglądem takich mebli, zwracajmy uwagę także na ich trwałość, zastosowane materiał, rozmiary i elementy zestawu ogrodowego. Na szczęście w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy sprzedawcy w sklepie z meblami ogrodowymi. 

8 kwi 2024

Idealny relaks? Majówka w SPA!

Majówka to wyjątkowy czas, kiedy możemy odpocząć od codziennego zgiełku, pracy i obowiązków. Dla wielu z nas, idealnym sposobem na spędzenie tych wolnych dni jest ucieczka od miasta, zgiełku i codziennej rutyny w poszukiwaniu chwili relaksu i odnowy. SPA podczas długiego weekendu majowego wydaje się być idealnym rozwiązaniem, które harmonijnie łączy w sobie potrzebę wypoczynku, regeneracji oraz możliwość zatroszczenia się o własne ciało i umysł. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto rozważyć wizytę w SPA właśnie w tym czasie oraz jakie korzyści płyną z takiego rodzaju wypoczynku.








Uroki majówki w SPA

Pierwsze promienie wiosennego słońca, świeże powietrze i ożywająca przyroda to nie tylko znak, że nadeszła wiosna, ale także idealna okazja, aby pozwolić sobie na chwilę relaksu w otoczeniu natury. SPA położone często w malowniczych, zacisznych miejscach, oferuje nie tylko szeroki wachlarz zabiegów upiększających i relaksacyjnych, ale także możliwość cieszenia się pięknem otaczającej przyrody. To wszystko sprawia, że majówka w SPA to wyjątkowe połączenie odpoczynku fizycznego z regeneracją psychiczną.

Wizyta w SPA podczas majówki to także doskonała okazja do skorzystania z zabiegów, na które na co dzień brakuje nam czasu lub zapominamy o nich w natłoku codziennych obowiązków. Zabiegi takie jak masaż, sauna, kąpiele mineralne czy terapie na ciało i twarz mogą znacząco wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia, zdrowia oraz wyglądu.

Zabiegi regenerujące ciało i umysł

Kluczowym aspektem wizyty w SPA jest możliwość skorzystania z różnorodnych zabiegów, które mają na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale przede wszystkim regenerację i odprężenie. W majówkę, kiedy natura budzi się do życia, nasze ciało i umysł również potrzebują odnowy. Zabiegi w SPA, takie jak peeling całego ciała, masaż aromaterapeutyczny czy sesje w komorze solnej, pozwalają na głęboki relaks, oczyszczenie organizmu z toksyn oraz poprawę kondycji skóry.

Warto również zwrócić uwagę na zabiegi wykorzystujące naturalne składniki, które są w pełni dostosowane do potrzeb naszej skóry wiosną. Skorzystanie z terapii bogatych w witaminy i minerały może przynieść naszej skórze ulgę po zimie, nawilżyć ją i przygotować do większej ekspozycji na słońce w letnich miesiącach.

W poszukiwaniu wewnętrznej harmonii

Odpoczynek w SPA podczas majówki to nie tylko czas na fizyczne odprężenie, ale również okazja do odnalezienia wewnętrznej równowagi i harmonii. Wiele ośrodków SPA oferuje zajęcia z jogi, medytacji czy warsztaty z mindfulness, które pomagają wyciszyć umysł, skoncentrować się na teraźniejszości i zredukować poziom stresu. To doskonały czas na refleksję, podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i planowanie przyszłości w spokoju i harmonii.

Majówka w SPA to także szansa na spędzenie czasu samemu ze sobą lub z bliskimi, w atmosferze, która sprzyja rozmowom i budowaniu głębszych relacji. Wspólne zabiegi, relaks w saunie czy długie spacery po okolicy mogą zbliżyć do siebie ludzi i umożliwić im dzielenie się osobistymi doświadczeniami i emocjami w bezpiecznym i komfortowym środowisku.

Podsumowanie

Wybór SPA jako destynacji na majówkowy wypoczynek to decyzja, która może mieć pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale i na umysł. Taki rodzaj wypoczynku pozwala na głęboką regenerację, odnalezienie wewnętrznej harmonii oraz cieszenie się chwilą relaksu w pięknych, naturalnych okolicznościach. To idealna okazja, by zatroszczyć się o siebie w sposób kompleksowy, pozwalając sobie na odrobinę luksusu i odpoczynku, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Autor artykułu
Publikacja powstała we współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdroju - bajkowym hotelem ze strefą SPA i Centrum Medycznym.

28 mar 2024

Sok z brzozy

Już niedużo czasu pozostało do końca marca. Trzeba się spieszyć, by pozyskać sok z brzozy. To bardzo prosta czynność, a korzyści z picia świeżego soku z brzozy są ogromne. Ten cenny napój możemy pozyskać z brzóz rosnących w naszych ogrodach czy też w lesie. Mam to szczęście, że w moim ogrodzie rosną brzozy.  


Może warto można spróbować?


>>Ze względu na bogatą zawartość cennych dla zdrowia składników, sok z brzozy wskazany jest na wiele dolegliwości. Zawiera między innymi: potas, magnez, miedź, żelazo, fosfor, wapń, aminokwasy, witaminy z grupy B, witaminę C, sole mineralne, garbniki, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy. Picie soku z brzozy może wspomóc organizm w leczeniu i zapobieganiu wielu schorzeniom. Oto najważniejsze zalety:
  1. wzmacnia odporność; wspomaga walkę z wirusami, jest więc idealny na wczesną wiosnę i jesień, kiedy wzrasta zachorowalność na grypę, oraz infekcje grypopodobne. Polecany w szczególności najbardziej podatnym na zachorowania na tego typu schorzenia, a więc dzieciom i osobom starszym;
  2. pomaga złagodzić dokuczliwe bóle reumatyczne, a szczególnie te związane z rwą kulszową. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się maść z sokiem z brzozy;
  3. ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowesok uzyskany z dojrzewających pączków brzozy ma właściwości przeciwbólowe (kości, mięśnie, stawy) oraz przeciwgorączkowe, dlatego warto polecić go w okresie wzmożonych zachorowań na grypę i infekcje wirusowe;
  4. przeciwdziała anemii; z uwagi na zawartość wielu składników jak żelazo, wapń, potas, witaminy, aminokwasy, sok z brzozy można polecić osobom borykającym się z niedokrwistością;
  5. wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego; profilaktyczne stosowanie soku z brzozy zapobiega zakrzepicy i chorobom niedokrwiennym serca;
  6. działa moczopędnie; odtruwa organizm i zapobiega tworzeniu się złogów i kamieni moczowych;
  7. łagodzi dokuczliwe dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, szczególnie wywołane przez wrzody żołądka;
  8. ma właściwości oczyszczające wątrobę i wspomagające jej właściwe funkcjonowanie;
  9. poprawia stan włosów i skóry; sok z brzozy pomaga na problemy skórne; używany do okładów i przemywania pomaga między innymi na gojenie się ran; w przypadku włosów słabych, skłonnych do wypadania, mało puszystych i pozbawionych blasku, może pomóc płukanka z soku z brzozy.

SOK Z BRZOZY – PRZECIWWSKAZANIA

NAWET TAK BOGATY W SKŁADNIKI, NATURALNY SPECYFIK JAK SOK Z BRZOZY JEST PRZECIWWSKAZANY W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH. 


KIEDY NIE POWINNO SIĘ SIĘGAĆ PO SOK Z BRZOZY?

  1. nadwrażliwość objawiająca się reakcjami skórnymi, jak wysypka, swędzenie;
  2. uczulenie na pyłek brzozy;
  3. niewydolność układu moczowego, niedrożność dróg moczowych;
  4. obrzęki występujące przy niektórych schorzeniach serca i nerek.
  • SOK Z BRZOZY – STOSOWANIE
Sok z brzozy ma specyficzny smak, dlatego można dodawać do niego np. miód lub sok z malin. Powinno się go pić na zimno, celem zachowania jak największej ilości jego cennych składników. Podczas kuracji przeciwdziałającej schorzeniom i oczyszczającej najlepiej powstrzymać się od picia kawy, alkoholu i unikać spożywania potraw takich jak szpinak, szczaw, czekolada, mięso. W celach zdrowotnych powinno się pić sok z brzozy 3 razy dziennie po ćwierć szklanki przez około 2-3 tygodni. Sok z brzozy pomaga usuwać toksyny i nadmiar wody z organizmu, co pozwala cieszyć się jej zdrowym promiennym wyglądem. Kuracja pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu, jeżeli przez około sześć tygodni spożywa się około 3/4 szklanki soku. Naturalny sok z brzozy jest doskonałą wcierką do włosów, wzmacniającą je, dodającą blasku i objętości. Można stosować go pod koniec mycia, nadaje włosom piękny połysk.<< *
* Źródło - klik





Jak pozyskać sok z brzozy?
Oto film poglądowy.



Moja brzoza daje sok. 


23 mar 2024

Wiosenny sweterek

Na pierwszy dzień wiosny musiało być multikolorowo. Sweterek z resztek z dodatkiem nowej, ciemnozielonej wełny merino od @biferno.pl trafił do pięknej pani. Wyglądała w nim zjawiskowo.






Można już zrzucić kurtkę i założyć taki sweter. Jest wydziergany z wełny, więc ogrzeje właścicielkę.

Kolorowe, drewniane guziki są dodatkową ozdobą. 





Dodatkowym atutem sweterka jest to, że rękawy z podkrojem są zrobione od góry metodą bezszwową. Kombinowałam, kombinowałam i udało się.






21 mar 2024

Niebieska gruba czapa

Molto bene to włóczka, którą wybrałam już po raz drugi do wydziergania modnej czapy. Ta pierwsza tak spodobała się obdarowanej, że zrobiłam drugą. Pierwsza jest granatowa, a druga niebieska fluo. Każda z nich wykonana jest z dwóch motków włóczki metodą bezszwową. 

Podczas dziergania drugiej czapki użyłam drutów o numerach 10 i 6. Przekonałam się się, że łatwiej robi się trzymając cieńszy drut w lewej ręce, a oczka przerabiałam drutem nr 10. Pisałam o tym tutaj.

Molto bene to gruba i bardzo ciepła wełna merino. Nitka jest nieskręcona (tzw. singiel), dlatego jest bardzo przyjemna i delikatna dla ciała. Polecana jest na grube czapki, szale oraz swetry, kardigany, żakiety i płaszcze. Gotowa dzianina robi wrażenie.

Doskonała dla początkujących dziewiarek, daje szybki efekt.

Parametry włóczki:

  • skład: 80% wełna merino 20% microfibra
  • gramatura: 100g || 50 m
  • druty/szydełko: rozmiar 9-12 mm
  • próbka: 9 oczek i 12 rzędów to 10 cm x 10 cm
  • wydajność: sweter damski M/38 1200 - 1300 g, dziecięcy: 1000 - 1100 g
  • pielęgnacja: zalecane pranie ręczne
Źródło zdjęcia - tutaj



Na czapkę nabrałam 50 oczek i robiłam klasycznym ściegiem 1/1. Pod koniec robótki zredukowałam o połowę oczka w każdym z dwóch rzędów. Pozostałe oczka przerobiłam jeszcze raz i zakończyłam przeciągając nitkę szydełkiem. Zużyłam 2 motki włóczki.

Czapa często wychodzi na spacer 😀, bo jest naprawdę fajna.









Granatowa czapa prezentowana była dwukrotnie: tutaj i tutaj.




7 mar 2024

Najlepsze materiały na paski do spodni

Pasek to nieodłączny element w damskiej i męskiej garderobie. Jest to bardzo stylowy i praktyczny dodatek. Pasuje do spodni garniturowych, dżinsów, sztruksów i innych, a także sukienek.

Paski mogą mieć różne klamry – klasyczne, sportowe i ozdobne. Klamry pełne nie są stosowne do ubrań eleganckich. Najlepiej sprawdzą się w modzie młodzieżowej. 

Na początku XIX wieku paski były noszone przez mężczyzn jako element dekoracyjny. Wykorzystywane też były do celów militarnych.

Do tej pory projektanci wykorzystują paski w swoich kolekcjach, wzbogacając wiele stylizacji.

Mając dostęp do pasków w różnych kolorach będziemy mieli subtelną ozdobę i zwracający uwagę element wielu stylizacji.



Czy warto nosić pasek?

Paski nosi się przede wszystkim do spodni. Taki dodatek pomaga utrzymać je w odpowiednim miejscu, zapobiega zsuwaniu. Paski pasują zarówno do jeansów, jak i do eleganckich spodni w kant. Takie akcesoria są uniwersalne i ponadczasowe.

Jak nosić paski?

Do spodni męskich zakłada się je od lewej strony, czyli po przeciągnięciu paska przez szlufki klamrę mamy po prawej stronie, a końcówkę po lewej. Pasek zapina się na środkową dziurkę. Do spodni damskich pasek zakładamy odwrotnie, zaczynając od pierwszej szlufki po stronie prawej.

Komu pasują paski?

Panie, które nie mają wyraźnie zaznaczonej tali i z szerokimi biodrami optycznie poprawią swoją sylwetkę. Paski sprawdzą się w sukienkach zarówno sportowych, codziennych, jak i wieczorowych. Za pomocą tego dodatku można stworzyć optycznie wcięcie w talii i wydłużyć nogi.

Jaki pasek pasuje do sukienki?

Trzeba dobrze znać swoją sylwetkę, aby dobrze dobrać pasek. Panie drobne i szczupłe powinny nosić takie paski, które optycznie nie obciążą sylwetki. Nie mogą być więc za szerokie. Panie puszyste powinny unikać pasków cienkich, bo wtedy figura będzie się wydawać jeszcze większa. Zbyt szerokie paski zwrócą uwagę na szerokie biodra i na wystający brzuszek. Nie są też odpowiednie dla osób niskich. Optycznie poszerzają sylwetkę.

Dla mnie najlepszymi paskami są te zrobione ze skóry. Paski skórzane gwarantują styl, komfort i trwałość. Podkreślą indywidualny charakter niejednej stylizacji. Są gwarancją elegancji i szyku. 

Wybór pasków skórzanych gwarantuje trwałość. Paski skórzane dają komfort noszenia. Skóra właściwie pielęgnowana nabierze blasku i ładnej patyny. To uczyni pasek wyjątkowym nawet z upływem czasu. Wybierzmy paski, które są solidnie wykonane. Taki wybór to inwestycja na długie lata. Tradycyjny pasek ze skóry doskonale będzie współgrać z nowoczesnymi detalami i wzorami.