W gospodarstwach domowych, instytucjach i przemyśle odnotowujemy ciągły wzrost zużycia energii elektrycznej. Jest to wynikiem zwiększania się ilości urządzeń elektrycznych. Za tym idzie wysokość rachunków. Poza tym regularnie zwiększają się stawki opłat ze energię elektryczną. Zgodnie z prognozami będzie to proces ciągły.
Źródło zdjęcia - tutaj |
Najkorzystniejszą metodą jest korzystanie z innych źródeł energii. Montaż instalacji fotowoltaicznej jest jednym ze sposobów wartych polecenia.
Źródło zdjęcia - tutaj |
Ta nowoczesna technologia zalicza się do niskobudżetowych. Jej zaletą jest też bezobsługowość i wytrzymałość urządzeń. Nadwyżki wyprodukowanej
energii elektrycznej będzie można przesłać do sieci, a później odebrać nawet do 70% – 80% (jest to uwarunkowane od wielkości instalacji). I tu ważna informacja. Trzeba się pospieszyć z decyzją, gdyż tak wysoki % jest możliwy tylko wtedy, jeśli jeszcze w tym roku zamontujemy tę nowoczesną instalację i będziemy mogli korzystać z rzeczonych
Montaż paneli fotowoltaicznych jest sporym wydatkiem, ale inwestycja może się już zwrócić w ciągu 5 lat. Otrzymując dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł (pomniejszonych oczywiście o podatek, czyli realnie ok. 4 tys. zł) i zwrot z podatku z tytułu ulgi termoizolacyjnej, zmniejszymy koszty inwestycji. Właściwie dobrane parametry pozwolą na to, że za energię elektryczną nie będziemy płacić ani złotówki. Obliczono, że w ciągu 25 lat oszczędności wyniosą od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Źródło zdjęcia - tutaj |
Na rynku jak grzyby po deszczu wyrosły firmy oferujące montaż instalacji fotowoltaicznej. Którą z nich wybrać? Najlepiej taką z polecenia. My zdecydowaliśmy się skorzystać z usług sprawdzonej firmy. Solidność, kompetencja i rzetelność to cechy, na które postawiliśmy w naszym gospodarstwie domowym.
Źródło grafiki - tutaj |
Źródło grafiki - tutaj |
W ostatnich dniach było masę zapaleń domów z powodu tego super systemu. Na rynku jest sporo "monterów", którzy nie są do tego wyszkoleni. osobiście nie jestem fanką skoro niesie o za sobą takie zagrożenie.
OdpowiedzUsuńA i nagabywacze są zbyt natrętni, wręcz nachalni i od razu oszukują.
Do naiwnych...nie należę.
U nas 8 miesięcy wszystko działa jak należy. W swoim wpisie promuję sprawdzoną ekipę.
UsuńRachunki bliskie zeru, czyli 10 zł miesięcznie. Prognozowanie opłat za energię elektryczną było zimą, czyli miesiąc lub 2 po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej (było mało słońca, jak to późną jesienią i zimą, a jednak energia już została zgromadzona). W okresie letnim produkcja własnego prądu jest znacznie większa.
Warto rozważyć taką propozycję, przekonać się, czy faktycznie jest to coś, czego potrzebujemy, czy u nas się sprawdzi, takie rozwiązania oszczędności zawsze mile widziane.
OdpowiedzUsuńNie mamy, bo mieszkamy w bloku i nigdy nie zadawaliśmy sobie pytania, co zrobilibyśmy po ewentualnej przeprowadzce.
OdpowiedzUsuńoooo tak! fotowoltaika zwraca się :) opłaca się taki montaż:)
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy i pomocny artykuł.
OdpowiedzUsuńFotowoltaika dofinansowania umożliwiają realizację inwestycji w panele słoneczne przy znacznie niższych kosztach początkowych. Programy wsparcia finansowego oferowane przez różne instytucje, takie jak rząd, samorządy czy fundusze unijne, pomagają w pokryciu części wydatków związanych z zakupem, instalacją oraz uruchomieniem systemów fotowoltaicznych. Skorzystanie z dofinansowania przyspiesza zwrot z inwestycji i czyni energię słoneczną bardziej dostępną dla szerokiego grona odbiorców, wspierając tym samym rozwój zrównoważonej energetyki.
OdpowiedzUsuń