Maseczki algowe to chętnie wybierana metoda pielęgnacji skóry. Cieszą się one popularnością zarówno w użytku domowym, jak i w profesjonalnych salonach urody. Algi morskie można nakładać na twarz, jak i całe ciało. Jakie mają właściwości i do jakiej skóry się nadają?
Algi morskie- co warto o nich wiedzieć?
Algi morskie należą do wodnych roślin zarodnikowych. Występuję w formie organizmów jednokomórkowych albo wyodrębnionych kolonii komórek. To rośliny samożywne, a więc pobierają z zewnątrz składniki potrzebne im do rozwoju. Czerpią energię ze słońca i cenne substancje z wody. Właśnie dlatego są bogatym źródłem witamin i minerałów. Algi morskie znakomicie odżywiają skórę, z tego względu, że są w stanie przedostać się przez warstwę lipidową w głąb naskórka. Znajdującą się w nich witaminy oraz minerały działają korzystnie na jej zdrowie, oraz wygląd. W algach morskich znajdziemy przede wszystkim:
- lipidy,
- alkohole hydroksylowe,
- kwas alginowy,
- pierwiastki: cynk, brom, mangan. jod. wapń, żelazo, miedź,
- prowitaminę A, witaminy E, C i z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12),
- kwas hialuronowy,
- polisacharydy,
- wielocukry (karagen, fukoidyna, fikoereytryna, agar-agar).
Maseczki algowe- komu są polecane?
Maseczki algowe na twarz polecane są osobom, u których pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia się skóry. Wśród nich należy wskazać takie symptomy jak: utrata jędrności i elastyczności, nadmierna suchość, cera zmęczona, opuchlizna pod oczami. Algi morskie stymulują wytwarzanie kolagenu oraz elastyny. Poprawiają więc napięcie naskórka. Sprawiają, że cera staje się bardziej sprężysta i jedwabiście gładka. Gwarantują jej głębokie nawilżenie, dzięki czemu twarz uzyskuje młodszy wygląd. Znikają z niej też opuchlizny. Maseczka z algami morskimi to również doskonała propozycja dla osób zmagających się z trądzikiem oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Regularnie aplikowany kosmetyk stabilizuje działanie gruczołów łojowych i przywraca skórze prawidłowe pH. Do jakie skóry sprawdzi się jeszcze ten produkt? Maski te zalecane są też osobom borykającym się z alergiami, podrażnieniami i wysypkami.
Maski algowe- właściwości
Algi są naturalnymi i bezpiecznymi dla skóry roślinami wykorzystywanymi w kosmetyce od wielu lat. Używa się ich w formie sproszkowanej, ekstraktów, liofilizowanej czy suszonej. Skład alg morskich jest naprawdę imponujący i niezwykle bogaty. Właśnie dlatego nadają się one praktycznie do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Rośliny te mają właściwości:
- nawilżające,
- ujędrniające,
- przeciwzapalne,
- bakteriostatyczne,
- odżywcze,
- regenerujące,
- odmładzające,
- wzmacniające ściany naczyniowe,
- antycellulitowe.
Produkty z algami w składzie ochraniają przed promieniowaniem słonecznym, a także łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Co ważne, maseczki algowe na twarz zawierają często inne, dodatkowe składniki. W ich składzie można znaleźć między innymi wyciągi z owoców, spirulinę, kwas hialuronowy czy złoto. Dzięki nim działanie kosmetyków staje się jeszcze skuteczniejsze.
Maska algowa- czy każdy może po nią sięgnąć?
Niestety nie. Korzystanie z takich kosmetyków niesie ze sobą liczne korzyści, jednak w niektórych przypadkach ich aplikacja jest niewskazana. Do przeciwwskazań należy zaliczyć przede wszystkim: uczulenie na jod, nadczynność tarczycy, otwarte rany, aktywne choroby wirusowe oraz grzybicze naskórka, przyjmowanie sterydów lub antybiotyków, alergia albo nadwrażliwość na składnik maseczki, kuracja pochodnymi witaminy A.
Preparaty na bazie alg morskich to świetna propozycja dla osób zmagających się z różnymi dolegliwościami skórnymi. Ich regularne stosowanie daje szybkie i widoczne efekty.
Autor artykułu Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center. |
Bardzo dziękuję Ci za informacje na temat tych maseczek.
OdpowiedzUsuńJa z maseczek nigdy nie korzystam, ale wiele innych osób na pewno ten wpis zaciekawi.
OdpowiedzUsuńLubię maseczki algowe i na szczęście mogę z nich korzystać. Dziękuję za ten artykuł uporządkowujący wiedzę na ten temat.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Alina
Chyba jeszcze nie robiłam sobie takich maseczek. Będę musiała wypróbować
OdpowiedzUsuńWarto wypróbować. Kiedyś kupowałam takie maseczki
OdpowiedzUsuńUwielbiam maski algowe, jestem też wielką fajną węglowych i serdecznie polecam :)
OdpowiedzUsuńAlgi mają świetne właściwości. Od czasu do czasu stosuję taką maseczkę.
OdpowiedzUsuńKorzystam z podobnych od dawna. Zauważyłam przede wszystkim brak przetłuszczania się skóry na twarzy oraz mniejsza częstotliwość występowania uporczywych problemów. Zdecydowanie mogę polecić algi.
OdpowiedzUsuńTak to prawda maseczki są skuteczne. Algowych używam dwa razy w miesiącu
OdpowiedzUsuńDawno nie kupowałam maseczek algowych. Pamiętam, że po nich miałam delikatną skórę
OdpowiedzUsuń