23 kwi 2017

# inspiracje

Jaka pogoda, takie zajęcia

Przysłowie "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" sprawdza się w tym roku w 100 %. Zmienność pogodowa jest bardzo zauważalna. Słoneczne niebo w kosmicznym tempie przykrywają ciemne chmury, pojawia się śnieg. Wysoka temperatura miesza się z zimową aurą. Najbardziej zmienny pogodowo miesiąc w roku
przynosi nam jednocześnie kwiecie i śnieg. Tak też jest dzisiaj. Przed momentem świeciło piękne słońce, nagle zrobiło się ciemno i sypnęło śniegiem. Co robić w taki czas? Mnie nuda nie grozi. Wprawdzie ogródek dalej czeka na lepszą pogodę, ale plany już są w głowie. Tymczasem moje ulubione zajęcia pozwalają mi na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Przede mną kłębią się kolorowe motki i leży książka biograficzna (takie bardzo lubię czytać). Jest to cenny egzemplarz, bo z autografem samego mistrz Władysława Kozakiewicza. Książkę "Nie mówcie mi jak mam żyć" wertuję po raz drugi. To niezwykle wciągająca i pouczająca lektura - trudne życie nie wyklucza osiągnięcia ogromnego sukcesu. 
Czyż nie pięknie wygląda brzózka z młodymi listkami? To jeden z piękniejszych obrazów z wiosennego ogrodu.
W momencie, kiedy kończę pisać post, wyjrzało piękne słońce. Pędzę na spacer. Mam nadzieję skorzystać jeszcze ze świeżego powietrza, nim kwiecień przyniesie kolejną dawkę zimy. A na wieczór - drutki, książeczka, kocyk i herbata z sokiem malinowym (rzecz jasna domowej, czyli Danusinej, czyli mojej roboty).

Kreatywnego odpoczynku Państwu życzę 😉7 komentarzy:

 1. Brzoza jest w ogóle jednym z najpiękniejszych cudów roślinnego świata, zawsze wygląda pięknie:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ śnieg u Ciebie, u mnie na szczęście śniegiem tej wiosny nie sypnęło. Ale też miły wieczór z drutami, i herbatką ( z cytrynką ) przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Huśtawka pogodowa trwa i chyba za bardzo cieplej nie będzie, a przed nami długi weekend...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, ja też pragnę pod brzozą z drucikami posiedzieć... utopia, nie dam rady. Leje, zimno, wiatr... Gdzie ta wiosna?

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękną zimę mamy tej wiosny! Mam jedynie nadzieję, że na majówkę będzie ciepło i przyjemnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Danusiu, uwielbiam Cię odwiedzać w tym wirtualnym świecie. Zawsze mam wrażenie,że na mnie czekasz z robótką, z interesującymi wiadomościami i z pysznym poczęstunkiem (uwielbiam kokos i galaretkę i nawet kaszę jaglaną o której tak wiele mi dopowiedziałaś). Tym razem też jest bardzo miło i z prawdziwą przyjemnością czuję u Ciebie zapach malinowej herbatki i siadam do drutków z książką na ten najprzyjemniejszy czas na zakończenie dnia w takim miłym towarzystwie. Pozdrawiam pięknie i dziękuję bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdjęcie Brzozy fenomenalne:) Zacinający śnieg sprawia wrażenie jakby była narysowana na kreskowanym tle:)Nie wiem dlaczego ale patrząc na tę fotografię ogarnia mnie uczucie błogiego spokoju... I wypatrzyłam coś na drucikach. Domyślam się ,że to coświosennego?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń