24 paź 2014

# handmade

Kolory w dzianinach - czarny

Z cyklu "Kolory w dzianinach" przyszedł czas na czerń. 

Barwa czarna – w języku potocznym jest to najciemniejsza z barw, choć można też uznać, że nie jest to barwa / kolor, lecz ich zupełny brak. W teorii oznacza całkowity brak światła widzialnego odbijanego przez ciało przy oświetleniu dowolnym światłem widzialnym. W praktyce miejsce tak ciemne, że poprzez kontrast z resztą otoczenia nie możemy określić jego barwy z powodu niedoboru światła z tego kierunku.
Praktycznie ciał doskonale czarnych, czyli ciał pochłaniających 100% padającego na nie światła, prawie nie ma (z wyjątkiem czarnych dziur), a jedną z najciemniejszych substancji jest smoła lub sadza. )*
Czerń to już klasyka i elegancja. Jest najbardziej rozpowszechniona w modzie. Każda z nas ma jakiś czarny składnik garderoby. Czerń uważana jest za najłatwiejszą w stylizacji i pasującą do wszystkiego. Sama kiedyś miałam szafę z przewagą tego koloru (choć uważa się, że czerń to brak koloru). W sklepie zawsze podążałam w jej stronę. Na ważne spotkania najczęściej zakładamy czarne sukienki, garnitury czy kostiumy.

"Kolor czarny to kolor wieczorowy, elegancki, kolor powagi i szacunku. Ulubiony kolor, sławnej kreatorki i ponadczasowej ikony mody - Coco Chanel, której kreacje są zawsze na czasie. To ona pierwsza zaprojektowała czarną sukienkę, która króluje w każdej kobiecej szafie. Garderoba w czarnym kolorze jest stosowna na wyjątkowe okazje, wyjście do teatru, kolacja w eleganckiej restauracji, uroczystości rodzinne odbywające się wieczorem." *
* Źródło

Czapka w guzy z cekinami
Robiłam jeszcze śliczną, czarną sukienkę, ale już jej nie mam. Była wykonana z lnu. Planuję zrobić jeszcze jedną taką. Mam nadzieję, że szybko znajdę na nią czas. Wtedy ją zaprezentuję. 

Pędzę do codziennych obowiązków i testowania wzoru czapki jednej ze znanych w świecie dziewiarskim projektantek. Zaliczyłam już prucie. Wzór niby nie jest skomplikowany, ale wymaga dużego skupienia. Już rozgryzłam diagram, teraz cierpliwie do przodu :)


Pozdrawiam cieplutko i życzę Wam dobrego dnia  :)


Pa, pa...
6 komentarzy:

 1. Nareszcie mój ulubiony kolor! Mam tylko takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję i pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń
 3. Danusiu, podziwiam Twoje 'rozgryzanie':))))))
  Gosia P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Już rozgryzłam :) Pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń