6 sty 2016

# inspiracje

Piękne przeżycie z zespołem "Attacca"

Czas kolędowania trwa. 

Zespół "Attacca" z Wadowickiego Centrum Kultury, prowadzony przez utalentowaną muzyczkę i instruktorkę panią Bogumiłę Kowalczyk, zaprosił 6 stycznia na piękny koncert promujący świeżo wydaną płytę. To "Attacca na święta". Na krążku znalazły się kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach.Młodzi artyści, występujący na scenie pod kierunkiem swojej mentorki, obdarzyli widownię niezwykłym prezentem w postaci śpiewu i dołączonej do biletu płyty. Przez niemal 2 godziny wybrzmiewały piękne kolędy i pastorałki. 2 godziny wytchnienia, przyjemności, dobrej aury. To była prawdziwa uczta duchowa. Wielka radość dla wszystkich, którzy śledzą dokonania zespołu w ciągu 10 lat jego istnienia. Sala wypełniła się po brzegi. 

Miałam niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w tym pięknym koncercie, który przypomniał słuchaczom świąteczną atmosferę. Z ogromną przyjemnością wsłuchiwałam się w płynące ze sceny dźwięki.


Widownia niezwykle ciepło przyjęła wykonawców. Czuło się nić porozumienia między artystami a nami, czuło się atmosferę pełną życzliwości panującą w zespole. Czuło się radość młodych ludzi ze śpiewania, po prostu.

Dodam jeszcze, że jako  support wystąpił zespół "Kiwi" prowadzony również przez panią Bogumiłę Kowalczyk. Płynąca ze sceny radość najmłodszych artystów wprowadziła widownię w miły nastrój, a dziecięca radość wyczarowała uśmiech na twarzach licznie zgromadzonych słuchaczy.

Były zasłużone brawa, były kwiaty. Była owacja na stojąco, były podziękowania.I ja mówię prosto z serca: Dziękuję :) Za wzruszenie, za balsam na duszę, za piękno :)


Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskiej tradycji. Kolędują starsi i młodsi, profesjonaliści i amatorzy. Wszyscy. Wielu znanych artystów ma w swoim repertuarze pieśni związane z przyjściem na świat Jezusa. A oto mała próbka z płyty "Attacca na święta". 


                                 "Życzę Ci" to jeden z utworów zawartych na płycie.

 Źródło: youtube.com

                                                  
Jeszcze raz dziękuję i gratuluję :)

Czy Wam także dane było przeżycie przyjemnych doznań artystycznych 
związanych z tradycją kolędowania?

Wszystkich moich Czytelników 
pozdrawiam w świątecznej
dzięki zespołowi Attacca
atmosferze

 Pa, pa :)
8 komentarzy:

 1. Też kiedyś śpiewałam w dużej grupie - kilkudziesięcioosobowym chórze i wiem, jakie wspaniałe brzmią tego typu pieśni na wiele głosów. Życzę wielu takich udanych wieczorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie się zatem rozumiemy :) Pozdrawiam i zapraszam ponownie :)

   Usuń
 2. Pamiętam kolędowanie w moim rodzinnym domu, kiedy byłam dzieckiem. Uwielbiałam tamtą atmosferę świąt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim rodzinnym domu też się kolędowało. Było cudnie.

   Usuń
 3. Patrząc po zdjęciach musiało być naprawdę cudownie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Przeżyłam piękny wieczór.

   Usuń
 4. To musiało być piękne przeżycie :)

  OdpowiedzUsuń