15 sty 2017

# handmade

Melanżowa czapka z różowym pomponem

Kolejna melanżowa czapka z pomponem, tym razem różowym, zasiliła szafę młodej kobiety. Poprzednia, którą prezentowałam wcześniej, jest do obejrzenia tutaj. Tym razem użyłam włóczki wielobarwnej (niestety, nie zapisałam jej nazwy),  czarnej cashmiry i fioletowej włóczki shetland.

Z włóczki kolorowej wydziergałam czapkę z warkoczami. Z cashmiry (100 % wełny) wykonałam już kilka projektów (linki do ich obejrzenia można znaleźć tutaj). Z włóczki shetland także zrealizowałam wiele pomysłów (w tym poście przytoczyłam kilka przykładów i odsyłam do linków). Nie jest droga, a bardzo wydajna i przyjemna w dzierganiu oraz noszeniu. W jednym z postów (czyli tutaj) już o tym wspominałam. 

Do czapki z różowym pomponem użyłam drutów nr 7 i, jak w poprzedniej, zastosowałam ściegi: ściągaczowy 1/1 i pojedynczy ryż.
W zanadrzu do pokazania mam jeszcze 3 czapki z tegorocznej kolekcji zimowej. Wczoraj wydziergałam jedna, a dziś drugą. Jeśli tylko będzie odpowiednie światło, to je sfotografuję i pokażę jak najszybciej będzie to możliwe.

Kolejne projekty czekają na realizację, czekam na dostawę wybranych włóczek. Zanim paczka dotrze, to pewnie jeszcze wyczaruję jakieś nakrycie głowy.

Pozdrawiam cieplutko 😉

Pa, pa 😉


13 komentarzy:

 1. Świetna ale moim faworytem jest zielona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! No i te pompony!!! Boskie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie są czarujące, a pompony , to wisienka na torcie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne są! Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne są te Twoje czapy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna super czapka Danusiu. Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. piękne! :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo efektowne. Za osobą w zielonej pewnie będą się oglądać ludzie na ulicy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudna Zimowa Kolekcja i idealny pomysł na nazwanie kolejnych czapkowych udziergów w sezonie. Nie odważę się ocenić która piękniejsza, bo obydwie są urocze i w dodatku w moich ulubionych kolorach. Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń