11 maj 2017

# ogród # w zieleni

Czekając na lato

Mam nadzieję, że mój ogród latem będzie przypominał ten sprzed trzech lat. Byłoby miło. Było pięknie i kolorowo. Czyż kwiaty nie są cudowne? Cieszą oko, radują duszę :) 

Część kwiatów już posadziłam i czekam, aż urosną i zakwitną.

Kwiaty sadzę w skrzyniach, koszach wiklinowych i różnych pojemnikach.Biała smagliczka, niebieska zwisająca lobelia, czerwona surfinia, żółte aksamitki - żywe i wyraziste kolory. Kwiaty znalazły miejsce w ogromnej drewnianej donicy wykonanej na zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza. Solidna firma. Taki fachowiec to skarb.


Ta surfinia znalazła miejsce w metalowym pojemniku na babie - przyjaciółce. Tak nazwałam tę drewnianą rzeźbę, która stała swego czasu przy drzwiach wejściowych. Na tej babie stawiałam torbę z zakupami i w torebce szukałam kluczy, które zawsze lądowały, a jakże, na samym dnie :)I jeszcze raz duża drewniana donica z kwiatami. Znalazły tu miejsce kremowe dalie i białe drobne kwiatuszki, których nazwy nie pamiętam. Pośrodku umieściłam małą solarną lampkę, która ładnie świeci w nocy.
Stara maszyna do szycia i stolik pod kwiaty gotowy. Drewniany blat zrobił wspomniany wcześniej stolarz.
Czyż kwiaty w takiej skrzyni nie wyglądają czarująco? Biały floks góruje nad pozostałymi kwiatami. Dobrze czuje się w zacisznym kącie tarasu.Po lewej stronie cud natury -  wspaniała datura. Na razie ma dużo pąków czekających na rozkwitnięcie. Roślina wymagająca dużej ilości wody i regularnego nawożenia. Odwzajemni te starania ogromną ilością wielkich, pachnących wieczorem kwiatów w kształcie dzwonków. 


9 komentarzy:

 1. Pieknie i kolorowo:)Chyba już każdy tęskni za piękną pogodą i kolorami:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kwiaty a datury jakoś nie mogę się dochować:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogród jak z bajki. Fantastyczny. My dopiero po zakupie domu. Nie wiem, kiedy mój będzie choć w połowie taki piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem pełna podziwu:-) Piękny ogród i zarazem dekoracja domu. Kocham kwiaty ale sama ich nie uprawiam. Miło popatrzeć na twoje kwiatuszki:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam chwile z kawą w ogrodzie :) Poza tym skupiam się głównie na fotografowaniu tego, co zrobią Mama i Marcin :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czarowny zakątek, widać że masz"rękę " do kwiatów oraz ich układania w kompozycje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna , kolorowa wiosna u Ciebie :) Uwielbiam takie ukwiecone ogrody :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń