4 kwi 2019

Urodziny bloga

4 kwietnia 2014 r. opublikowałam swój pierwszy post. To już 5 lat minęło od tej chwili.  Kilka lat dojrzewałam do decyzji o prowadzeniu bloga i w końcu spełniło się jedno z moich marzeń. Weszłam w niedostępną wcześniej dla mnie sferę. Zadanie miałam o tyle ułatwione, że blog zbudowała moja córka - grafik komputerowy. 

W ciągu tych pięciu lat opublikowałam 631 postów (!) w 7 kategoriach:
⇒ hand made (przewaga artykułów);
⇒ inspiracje;
⇒ dom;
⇒ ogród (wcześniej w zieleni);
⇒ przepisy;
⇒ podróże.

Blog zaliczył ok. 600 000 odsłon. 

Początkowo pisałam codziennie, ale uznałam, że dla moich szanownych Czytelników może stać się to nużące. Piszę teraz rzadziej, ale moja wyobraźnia na szczęście nie wygasa. Cieszy mnie fakt, że odwiedzają mnie stali Goście. Wciąż pojawiają się też nowi.

Blog stał się dla mnie swoistym rodzajem pamiętnika, bankiem fotografii i informacji. Sama niejednokrotnie "odkopuję" instrukcje dotyczące np. sposobu wydziergania jakiejś dzianiny (rodzaj włóczki, ilość oczek). Niejednokrotnie odsyłałam też moich znajomych (na ich prośbę) do blogowego "przepiśnika". 

Prowadzenie bloga to wspaniała przygoda. Jestem bogatsza o nowe doświadczenia, a przebywanie w blogosferze jest dla mnie dużą przyjemnością. Stanowi też wciąż nieprzemierzone źródło wyzwań. Rozbudziła się we mnie potrzeba dzielenia się z innymi moimi zainteresowaniami i inspiracjami.

Stałam się też czytelniczką innych blogów. Wciąż na nie chętnie zaglądam, czytam, ale z braku czasu, nie zawsze regularnie komentuję. Lista blogów na które zaglądam i oddaję się lekturze wiąż jednak rośnie.

Kiedy zakładałam blog nie miałam jeszcze aparatu fotograficznego. Ten zakup stał się dla mnie niezbędnym. Teraz niektóre zdjęcia wykonuję smartfonem, ale i tak wolę te z aparatu fotograficznego. Okazało się przy okazji, że fotografowanie stało się moją pasją. Wiele razy mogłam usłyszeć i przeczytać, że zdjęcia przeze mnie zrobione są ładne. A do ich stworzenia prowadzi mnie jedynie moja intuicja. Nie mogę nie dodać, że niejednokrotnie korzystałam z porad mojego zięcia, który wykonuje piękne fotografie, zwiedzając świat.Serdecznie dziękuję wszystkim Gościom za zaglądanie na mój blog i rozpakowywanie kolejnych paczek. To miłe, że w czasach wirtualnego życia, głównie w social mediach, są osoby czytające blogowe artykuły, gdzie dostępne jest nie tylko pismo obrazkowe.

A tak swoją drogą - zapraszam na moje profile tutaj i tutaj. To kolejno Facebook i Instagram.

Dziękuję za wszelkie miłe słowa, które pojawiają się w komentarzach.

16 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego 😘 pomysłów na kolejne lata blogowania ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. Ma nadzieję, że wena mnie nie opuści 😘

   Usuń
 2. Gratuluję! Piękna rocznica! Życzę kolejnych wspaniałych lat prowadzenia interesującego bloga, odkrywania kolejnych pasji i pięknych przeżyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję za miłe ciepły komentarz. Takie słowa dodają skrzydeł i utwierdzają w przekonaniu, że warto pisać 😘

   Usuń
 3. Piękne urodziny!!! Wszystkiego najlepszego i kolejnych, wspaniałych lat blogowania życzę !! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję pięknej rocznicy w blogowym świecie <3 I życzę kolejnych wielu lat :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała " piąteczka" :-). Życzę wieku inspiracji i przyjemności z bycia w blogosferze:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję , życząc dalszych blogowych sukcesów :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę niegasnącej weny! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Mam nadzieję, że życzenia się spełnią 😘

   Usuń
 8. Jak to zrobiłaś piąte urodziny a blog na szóstkę, gratuluję ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, tak się jakoś udało 😘 Bardzo dziękuję 😘

   Usuń