22 sie 2017

# inspiracje

1 września blisko, czyli jak się uczyć

Rozpoczęcie roku szkolnego za pasem. Sprawy edukacji są mi bardzo bliskie, bo 34 lata spędziłam za szkolną katedrą. Moja praca była moją pasją i do dziś nic się nie zmieniło. Krótko mówiąc - lubię uczyć. 

Jak się efektywnie uczyć, by to niełatwe zajęcie nie było trudne i żmudne, a stało się przyjemnością? Mam nadzieję, że artykuł przyda się niejednemu uczniowi, rodzicowi, nauczycielowi, czy studentowi pedagogiki.


 „Słownik języka polskiego” podaje, że zabawa to, m.in., wszelkie czynności, które bawią i pozwalają jednocześnie przyjemnie spędzić czas.

Któż z nas nie lubi się bawić? Zabawa towarzyszy nam od urodzenia. Jest podstawowym rodzajem aktywności dziecka, dzięki której mały człowiek uczy się, pracuje i stwarza możliwości do socjalizacji własnej i innych uczestników zabawy. Spełni ona swoje funkcje, gdy stworzymy dziecku właściwe warunki, by mogło ono wykorzystać ogromny potencjał tkwiący w jego podstawowej aktywności życiowej. Wydawać by się mogło, że zabawa to takie mało poważne działanie. Otóż nie. W zabawie dziecko pokazuje swe emocje, uczucia, potrzeby, zainteresowania, talenty. Dzięki niej poznaje świat, kształtuje swą osobowość, rozwija wyobraźnię, inteligencję, pobudza rozwój i wzrost poszczególnych narządów ciała, rozwija kompetencje społeczne. Poprzez zabawę dziecko wyraża i kształtuje siebie.

W życiu człowieka wyróżnia się 3 podstawowe formy działalności. Są to: zabawa, nauka i praca. Wszystkie te aktywności płynnie przechodzą jedna w drugą. Istnieje więc prosta przesłanka ku temu, by w nauce wykorzystać zabawę. Trudne, i bywa, że nużące, zajęcie stanie się przyjemnością, a co za tym idzie – wiedza zostanie przyswojona szybciej i w miłej atmosferze sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Co zrobić, by sprostać temu zadaniu? W czasach, gdy nasze dzieci już od najmłodszych lat potrafią korzystać ze zdobyczy techniki, możemy im zaproponować nowoczesne formy nauki poprzez zabawę. Powszechny dostęp do internetu stwarza takie możliwości. Platforma edukacyjna Squla wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów, rodziców i nauczycieli, dając narzędzie najnowszej generacji do nauki poprzez zabawę. 
Czym jest Squla?


"Squla to platforma edukacyjna dla dzieci, która pozwala im uczyć się poprzez zabawę. Program obejmuje prawie 50 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nowatorskiej formule Squli dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą, a zatem osiągają lepsze wyniki. Squla daje gwarancję rozwoju.
  • Squla to nauka poprzez interaktywne gry, zabawy i filmy edukacyjne.
  • Wszystkie przedmioty szkolne, w tym nauka języka angielskiego na najwyższym poziomie dzięki współpracy z Oxford University Press.
  • Prawie 50 000 pytań oraz quizów dla dzieci od 3 do 12 lat.
  • Idealna metoda powtarzania materiału szkolnego w domu.
Squla to jedyna taka interaktywna platforma online, która pozwala dzieciom ćwiczyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych!" *
* źródło - klik


Na koniec dodam, że sama świetnie się tutaj bawiłam 😊


1 komentarz:

  1. Świetna sprawa, jak wnuki przyjdą to sama chętnie z nimi pobuszuję na stronce. Zobaczymy jak im pójdzie. Łapią się jeszcze w zakres wiekowy. Ciekawe jak będzie ze mną:-)

    OdpowiedzUsuń