5 wrz 2017

# inspiracje

Co nam daje blogowanie? Które blogi mnie inspirują?

Do pisania bloga skłoniła mnie rozmowa z pewną blogerką o pięknym imieniu Alicja. Podobnie jak i ona, inspiracji do pisania szukałam we własnych zasobach myślowych, w pasjach, zainteresowaniach, potrzebach. Myśli o tym, co o czym chcę pisać krążyły w mojej głowie, dojrzewały jak ciasto drożdżowe w kadzi. Często bywało tak, że nie mogłam zasnąć, bo pomysły narastały, krążyły, pojawiały się niemal obrazy tychże koncepcji. W końcu projekt przeobraził się w rzeczywistość. Powstał blog, który w ciągu trzech lat jego bycia w internetowej rzeczywistości przechodził pewne przeobrażenia, ale jego idea pozostawała niezmienna. Piszę o tym, co mnie interesuje, pozwala przyjemnie spędzić czas. Piszę o tym co tworzę, od czasu do czasu przemycając w artykułach przemyślenia. Mój blog ma w zamiarze ukazanie radości, które czerpiemy z życia, ma dać odprężenie i przyjemność z jego czytania. Mam nadzieję, że założone przeze mnie cele są osiągane.


Po co piszę? 
⇒ Bo lubię.
⇒ Bo chcę.
⇒ Bo sprawia mi to przyjemność.
⇒ Bo lubię swoje myśli i pomysły przeobrażać w słowa.
⇒ Bo lubię dzielić się własnymi projektami.
⇒ Bo sprawia mi przyjemność to, że odwiedzają mnie ludzie z całego świata.
⇒ Bo mogę korzystać z zasobów innych.
⇒ Bo mogę odwiedzać tych blogerów, którzy zostawiają u mnie komentarze, tym samym zaznaczając adresy do swoich stron.
⇒ Bo poznaję wielu ciekawych ludzi i wymieniam się z nimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnych dziedzin życia.
⇒ Bo się kształcę.
⇒ Bo mogę już monetyzować swoje działania na blogu (o tym napiszę jeszcze słów kilka).

Przyszedł, czas na podzielenie się z Wami tym, z czego czerpię natchnienie, inspirację, wiedzę i radość czytania. Pierwszy z linków nich prowadzi do bloga prowadzonego przez uroczą panią Alicję, która dała mi pierwszy impuls, co zaznaczyłam na początku artykułu.

Lista blogów

Dodam jeszcze, że nie jest to pełna lista. Blogów, na które zaglądam jest o wiele więcej. Przy innej okazji jeszcze je zaprezentuję.

Proszę też zajrzeć tutaj:

16 komentarzy:

 1. Świetny wpis! Muszę przyznać, że otworzyłaś przede mną drogę do wielu ciekawych i wartościowych blogów, na które i ja będę zaglądała częściej!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  pateye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie pierwszy blog był terapią - a obecny jest już w pewnym sensie pasją , sposobem na życie i miejscem, gdzie spotykam bardzo interesujących ludzi. Z Twojej listy znam Webska - ale resztę też chętnie odwiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam blog tylko Michała Szafrańskiego. Chętnie zajrzę na resztę. Lubię takie polecenia, ponieważ można łatwo odkryć nowe miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prowadząc bloga mogę się "wyżyć" artystycznie i literacko, a przy okazji odkrywam blogosferę, która niezwykle mnie inspiruje i pozytywnie nakręca! To wspaniałe :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A dla mnie blog, to takie małe pudełko na moje skarby, zarówno te twórcze jak i myslowe.
  Warto ocalić je od zapomnienia. Pozdrawiam Danusiu bardzo goraco.

  OdpowiedzUsuń
 6. Danusiu, czuję się zaszczycona tym,że znalazłam się na Twojej liście. Twój blog też jest dla mnie nieustającą inspiracją. Poza tym uwielbiam Twój styl i pasje i sposób pisania. Z zainteresowaniem czytam nie tylko wpisy włóczkowe, ale także ciekawe informacje na tematy różne, niekoniecznie takie na których się znam.Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Z blogów, które wymieniłaś znam tylko blog Michała - pozostałe odwiedziłam po raz pierwszy. W sieci jest tyle inspirujących i ciekawych miejsc - szkoda, że czasu jest tak mało, żeby je czytać regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie wygląda to podobnie. Piszę o tym co mnie interesuje a czasami zainspiruje do zmian w moim życiu. To nic, że czasami są to całkiem odmienne dziedziny, ale mnie się to podoba. Gdybym ciągle pisała tylko o kosmetykach to prędzej czy później stałoby się to nudne, niestety :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie kreatywne myśli i pomysły zdecydowanie należy przelewać i udostępniać. Z pewnością posłużą i zainspirują innych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba najbardziej utożsamiam się ze z podpunktem o ujściu dla pasji. I dodatkowo: bo lubię, bo chcę i sprawia mi to przyjemność. Choć czasem myślę o lekkiej zmianie formuły. Zobaczymy. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wymienionych blogów znam tylko 1, ale chętnie zajrzę na pozostałe. Zaliczam to również do pozytywnych stron prowadzenia strony - odkrywanie nowych horyzontów, poznawanie ciekawych osób. Dodatkowo dzieląc się wiedzą z innymi, przypominam sobie na nowo o czym wiem, a co czasami, w zawirowaniach życia, może umknąć w otchłaniach niepamięci. Ciągły rozwój również motywuje mnie do dalszego działania <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapiszę sobie link do tego posta i w wolnej chwili odwiedzę blogi, które polecasz. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z podanych przez Ciebie blogów znam tylko Jak oszczedzac pieniadze. Musze zajrzec do pozostalych :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ogromnie dziękuję za wyróżnienie :)

  http://przystanek-klodzko.pl/

  OdpowiedzUsuń
 15. Harmonia, marzymy o niej, w świecie przesytu trochę trudniej ją utrzymać nie zaginając czasoprzestrzeni, a ponieważ osobiście nie wierzę w jej zaginanie, doba ma tylko 24 godziny, warto wybierać pożyteczne adresy blogów pisanych rzetelnie, profesjonalnie, ale i od serca. Dzięki za inspiracje, cieszę się, że odnalazłam twój adres w czeluściach "sieciowych" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zastanawiam się, czy są jakieś aplikacje najlepiej na kopmuer, ktróre pozwalałyby dodać wszystkie ulubione strony w jedno miejsce i tylko między nimi przełączać? Zakładek mam tyle, że dawno stało się to już nie wygodne. Excel też nie jest zbyt przejrzysty.
  Polecacie coś?

  OdpowiedzUsuń