3 gru 2017

# inspiracje

Nauka przez zabawę, czyli co na prezent

Mamy grudzień, czyli jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Wkrótce Mikołaj i niezwykle klimatyczny świąteczny okres. To miesiąc, w którym szczególnie ciepło myślimy o naszych bliskich. Szykujemy im prezenty, staramy się o to, by wywołać radość u osób obdarowywanych. Pewnie najbardziej myślimy o tym, co podarować naszym dzieciom. Wszak zawsze pragniemy dla nich to, co najlepsze. Możliwości jest obecnie cała moc. Sklepy stacjonarne i internetowe kuszą bogatym asortymentem. Róg obfitości się rozsypał. 

Jak nie zagubić się w tym gąszczu? Co dla naszych milusińskich będzie najlepsze? Co sprawi im radość? Kolejna lalka? Następny samochodzik? Hm... A może tak połączyć 2 funkcje, czyli zabawę z nauką? Myślę, że będzie to bardzo dobre rozwiązanie. W ten sposób możemy rozbudzić w dziecku chęć do nauki.

Źródło grafiki

Zdopingowanie do uczenia się odbędzie się w sposób przyjemny i naturalny. Zabawa kojarzy się wszakże z przyjemnością. A któż z nas nie lubi w taki sposób spędzać czasu? Zabawa jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka i pojawia się już w okresie niemowlęcym. Towarzyszy nam całe życie obok nauki i pracy. Długość tych trzech aktywności zmienia się wraz z wiekiem. 

Dobrzy pedagodzy i troskliwi rodzice doceniają rolę zabawy w życiu dziecka. Od zabawy do nauki przejść trzeba płynnie, by nie zaburzyć harmonijnego rozwoju młodego człowieka. Dzieci mają naturalną ciekawość świata. Chcą poznawać wciąż nowe i nowe. Chcą odkrywać i uczyć się. Są spragnione nabywania nowych umiejętności. Dajmy więc dzieciom  odpowiednie narzędzie do badania świata. Takie narzędzie, które pozwoli im na przyswojenie jak największej ilości informacji w sposób przystępny i relaksowy.

Proponuję zainwestowanie w gry edukacyjne w wersji online. Zakup tego typu narzędzia będzie właściwym do umożliwienia dziecku zabawy, rozwoju, a zarazem gładką ścieżką do poznawania świata. Dzieci lubią sięgać po gry. Nie zawsze są one odpowiednie dla naszych pociech, a kupując grę edukacyjną zagospodarujemy dziecku czas we właściwy sposób. Młody człowiek będzie miał szansę na utrwalenie i poszerzenie wiedzy w przyjemny i nowoczesny sposób.
.
Gdzie szukać takich gier? Proponuję zajrzeć na stronę Squla.pl.

Jak Squla pomaga w nauce?
⇒ Squla to prawie 40 000 zadań ze wszystkich przedmiotów dla klas I - VI i dla przedszkolaków.
⇒ Zadania w Squli są zgodne z aktualną podstawą programową MEN.
⇒ Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymują monety, które mogą wymieniać na prawdziwe prezenty.
⇒ Squla oferuje konto rodzicielskie, poprzez które rodzice mogą wysyłać dzieciom pochwały, a także tygodniowe raporty z postępami dziecka w Squli.

Jestem przekonana, że proponowany przeze mnie prezent będzie dobrym wyborem. Przetestowałam gry i dobrze się bawiłam. Dodam jeszcze, że Squla proponuje wersję demo, co jest dużym atutem. Nie kupujemy kota w worku.

3 komentarze:

 1. Znam tę platformę i bardzo mi się podoba :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam, również polecam :)

  http://przystanek-klodzko.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znałam - z przyjemnością tam rozglądnę :)

  OdpowiedzUsuń