29 paź 2018

# handmade

Wiązanka na Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych już pojutrze. Odwiedzimy cmentarze i w zadumie staniemy przy grobie bliskich nam osób, oddając im cześć i szacunek. 

Na rynku pojawia się co roku całe morze kompozycji na cmentarz z różnych materiałów i sztucznych, i przyrodniczych. Stroiki i bukiety są różnej wielkości. Można je kupić, można wykonać samodzielnie. Nie jest to jakieś skomplikowane, więc warto wykonać taką wiązankę. 

Przez lata dekorowano groby na ogół samymi tylko kolorowymi chryzantemami. Powstawały nowe odmiany. Jednak przymrozki często warzą te piękne kwiaty, które niejednokrotnie przetrwały jedną tylko noc. Kompozycje z roślin zasuszonych, czy sztucznych dłużej zdobią groby. Jest cała moc materiałów, z których można stworzyć piękne wiązanki. Zatrwian,  gałązki drzew i krzewów iglastych, jarzębiny, jabłoni czy dzikiej róży, gipsówka, zielone świetnie nadają się na takie dekoracje. 

Moja propozycja w tym roku opiera się na bazie krzyża złożonego z patyczków. Jakoś ten motyw przypadł mi do gustu i chętnie po niego sięgam.

1 komentarz: