24 kwi 2018

# ogród

Domek drewniany - miejsce zabaw dla dziecka

Kto z nas nie marzył kiedyś o drewnianym domku?
Możliwości było jednak mniej i dla wielu osób pozostało to jedynie w sferze marzeń. Obecnie, kiedy wiele osób wymienia mieszkania w centrum miasta na domy na wsi, drewniane domki przeznaczone dla dzieci robią się coraz ciekawszą propozycją, nad którą zastanawia się wielu rodziców. Domki tego typu są zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto je umieścić w ogrodzie?Dzieci uwielbiają bawić się w odgrywanie ról. Stąd popularność zabawkowych pralek, odkurzaczy, kuchenek, tramwajów i innych przedmiotów znanych dzieciom ze świata dorosłych. Wszystko służy naśladowaniu życia starszych, czyli bardzo ważnej dla każdego dziecka zabawy. Domek drewniany również posłuży w tym celu. Można go bowiem zaprojektować w taki sposób, żeby jego wnętrze pozwalało na zabawę w dom. Dziecko razem ze swoimi przyjaciółmi będzie odgrywało role. Naśladowanie to zabawa już dla dwulatków.

Domki drewniane są jednak ważne nie tylko z tego powodu. To także idealny sposób na odciągnięcie dzieci od komputera. Nawet latem zdarza się, że maluchy wybierają gry komputerowe zamiast zabawy na dworze. Jeśli nie ma tam nic, co przyciągnie ich uwagę, z pewnością nie wybiorą zajęć na świeżym powietrzu. Domek, który byłby wyłącznie dla nich, gdzie mogliby mieć tylko swoje przedmioty, na pewno by ich zainteresował.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Drewniane domki wykonane są w sposób stabilny. Zapewniają w przeciwieństwie do namiotów bezpieczeństwo także w czasie dużego wiatru. Chronią również przed deszczem. Domek wystarczy zaimpregnować, żeby nie był podatny na działanie warunków atmosferycznych.

Istotną cechą tych domków ważną przede wszystkim dla rodziców jest ich wygląd. Z pewnością drewno stworzy spójną całość z wyglądem ogrodu. Domek z niego wykonany zaprezentuje się o wiele lepiej niż model plastikowy, który jest mniej trwały, bardziej chybotliwy, a dodatkowo po prostu - niezbyt estetyczny. Warto od razu zdecydować się na nieco większy model, co pozwoli dziecku bawić się kilka lat.

Kolejną niewątpliwą zaletą tego typu domków jest nieograniczona możliwość ich rozbudowywania. Z pewnością warto zainwestować w nieco wyższy model, który będzie przypominał domek na drzewie. Będzie jednak bezpieczniejszą jego wersją. Do takiego modelu oprócz drabinki dołączyć można zjeżdżalnię. Dzięki temu we własnym ogrodzie stworzy się dla dziecka jego osobisty plac zabaw. Można uzupełnić go o huśtawkę, która stanie przy domku, a także o piaskownicę. Domek ze zjeżdżalnią, huśtawką i piaskownicą to marzenie każdego dziecka.
Domki dla dzieci wykonane z drewna mają bezsprzecznie wiele zalet. Dają możliwość zabawy w dom, odgrywania wymyślonych scenariuszy. Zabawa ta pozwala uczyć się życia w społeczności oraz wzbogaca kreatywność. Nie jest to jedyna forma spędzania czasu w domku z drewna. Dziecko może tam również bawić się lalkami bądź samochodami. Poza tym, ma możliwość trzymania w domku swoich ulubionych artykułów plastycznych. Może więc rysować czy malować. Ma możliwość czytania na świeżym powietrzu. Z pewnością chętniej odrobi lekcje we własnym domku niż w pokoju przy biurku. Niewątpliwie to także miejsce na spotkania z przyjaciółmi bądź zabawę z rodzeństwem. Co ważne, domek tego typu daje dziecku możliwość pobycia samemu, zajęcia się czymś, co jest dla niego ważne. To niejako kryjówka dziecka i miejsce na trzymanie swoich skarbów. Za każdym razem, kiedy temperatura będzie wzrastać, a zima zamieni się w wiosnę, dziecko z przyjemnością będzie powracać do zabawy w domku.

Wybierając drewniany domek, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, wielkość, design oraz możliwość dodania do domku interesujących akcesoriów. Taką możliwość daje sklep Wood and Play którego szeroka oferta z pewnością zainteresuje rodziców poszukujących niezwykłego prezentu dla swoich pociech. Domki z drewna dostępne w tym sklepie są wykonane starannie, z dbałością o każdy szczegół, który wpływa na bezpieczeństwo dziecka w trakcie zabawy.

Artykuł powstał we współpracy z producentem drewnianych domków dla dzieci Wood and Play.1 komentarz:

  1. Te domki są wspaniałe, ale domyślam się, że ich cena zaporowa.

    OdpowiedzUsuń