27 kwi 2018

# podróże

Zdrowy wypoczynek w Busku Zdroju

Skorzystanie z oferty ośrodków SPA, wymaga wcześniejszego przeanalizowania jej pod kątem oczekiwań i potrzeb. Pewne zabiegi mogą zdecydowanie pomóc przy pojawiających się dolegliwościach, inne stanowią jedynie relaks i odprężenie, które zwykle są najistotniejsze po ciężkim dniu w pracy. Także seniorzy mogą znaleźć ofertę rehabilitacyjną dostosowaną do ich potrzeb.
Sanatorium - pakiety rehabilitacyjne
W ramach sanatoryjnych pakietów seniorzy mają zapewnioną opiekę lekarską, a także fizjoterapeutyczną. Do dyspozycji są zabiegi lecznicze. Hydroterapia działa na wszystkie układy, a szczególnie korzystnie wpływa na układ ruchu i układ nerwowy. Basen czy też zajęcia aerobiku wodnego pomagają poradzić sobie z wieloma dolegliwościami reumatoidalnymi, urazowymi czy nerwowymi. Kuracjusze mogą również korzystać z sauny zarówno fińskiej, jak i parowej. Takie zabiegi korzystnie wpływają na układ krążenia. Wśród wielu akcesoriów, które pozwalają rozwinąć mięśnie i kondycję można skorzystać również z bieżni antygrawitacyjnej. Pozwala ona na pokonywanie dużych dystansów biegowych nawet przez osoby z dużą nadwagą.SPA - relaks dla par
Elementem zabiegów SPA może być nawet kąpiel z lampką wina, bowiem wszystko co odpręża i relaksuje, ma także kojące działanie na skórę. Bardzo popularny stał się ostatnimi czasy masaż twarzy. Pozwala rozluźnić mięśnie, które z powodu intensywności pracy są bardzo napięte. Taki masaż, umiejętnie przeprowadzony, od razu dodaje energii do działania. Warto zdecydować się również na masaże na ciało. Wśród nich znajduje się m.in. zabieg, pozwalający na pozbycie się części zmarszczek w sposób nieinwazyjny, bez użycia igieł. Takim zabiegiem jest peeling enzymatyczny i solny. Można go wykonywać niezależnie od wieku. Ujędrnienie skóry i dodanie jej blasku jest tylko kwestią kilkunastu minut, a efekt można zobaczyć już za pierwszym razem. Skorzystanie z zabiegu z użyciem technologii emitującej fale radiowe, pozwala pozbyć się zbędnego cellulitu i bez skrępowania założyć kostium kąpielowy. Wszystkie zabiegi uzupełnione są, rzecz jasna, o posiłki zorganizowane przez hotel.

Miejsca, które warto zobaczyć w Busku Zdroju i okolicach
W przerwach, między zażywaniem zdrowotnych kąpieli i masaży, warto również aktywnie spędzić czas. Jeśli jesteś zapalonym cyklistą w Górach Świętokrzyskich znajdziesz mnóstwo ścieżek rowerowych. Możesz wybrać się na przejażdżkę z rodziną, jak również spędzać czas na zwiedzaniu okolicznych zabytków, które pochodzą nawet z XIV wieku, jak np. Zamek Królewski w Chęcinach. Również Muzea są tu dobrze zachowane. Można na przykład zobaczyć, jak żyli mieszkańcy tych okolic, wchodząc do jednego z wielu domów drewnianych. Wystarczy również odpowiedni voucher i może nas czekać lot balonem bądź paralotnią nad pięknymi okolicami Buska Zdroju. Nieważne czy jest się tu służbowo czy prywatnie koniecznie trzeba się wybrać do sanatorium, w którym znajdziemy leczniczą wodę siarczanową. W ten sposób, można kompleksowo działać na detoksykację organizmu korzystając z sauny, leczniczej wody, a także zabiegów takich jak masaże. To wspaniały wypoczynek zarówno dla osób płacących tylko za siebie, jak i rodzin z dziećmi.
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz