8 sie 2018

# dom # ogród

Lazura, czy jak zadbać o drewno i wydobyć jego piękno

Moda na naturalność stała się wszechobecna. To dobrze, bo zaczynał nas zalewać plastik, ale na szczęście nasz instynkt nie pozwolił na ekspansję sztuczności. Jesteśmy częścią przyrody, więc nie możemy się od niej oddzielić. Otaczanie się naturalnością jest zgodne z prawami natury. Żywienie, domy, przedmioty najbliższego otoczenia to elementy, które mają wpływ na nasze życie.

Wprowadzając w przestrzeń, w której przyszło nam żyć, naturalne materiały, darujemy sobie komfort przyjemnego życia. Takim tworzywem jest drewno. To jeden z moich ulubionych surowców. Wiele jest go w otoczeniu, w którym przebywam na co dzień. Podłoga to drewniany parkiet, meble z litego drewna, drewniane figurki, balustrady, ogrodzenie, bariery na balkonie, altana ogrodowa, kuchenne gadżety. 


Drewniane akcesoria i elementy wykończenia są niezmiennie wykorzystywane w mieszkaniach, ogrodów, biurach. Projektanci chętnie sięgają po drewno, ma ono bowiem wiele walorów. Jest jednocześnie gustowne i praktyczne.
Drewno jest piękne, wymaga jednak właściwej pielęgnacji. By długo nam służyło i wyglądało ładnie przez długi czas, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Do impregnacji drewna należy zastosować takie środki, które zachowają jego naturalną barwę.

Idealnym środkiem jest lazura V33Jest ona dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, ale najbardziej jestem przekonana do tej bezbarwnej, bo to unikatowy produkt. Nie dość że wydobywa naturalne piękno drewna, to jeszcze chroni je przed promieniami UV, jest wodoodporna, mrozoodporna, mikroporowata, elastyczna, nie kapie, nie tworzy smug i zacieków. Zabezpiecza drewno zarówno zimą, jak i latem, jest dopasowana w 100% do warunków panujących w Polsce. To wszystko zawdzięcza wysokiej zawartości żywic i środków chroniących przed promieniowaniem UV. Jest jedyną taką bezbarwną lazurą na rynku odporną na owo promieniowanie.


Lazura idealnie sprawdzi się na zewnątrz. Znajdzie zastosowanie w pielęgnacji np. drewnianego domku na narzędzia, altanki, wiaty, domku dla dzieci, pergoli, donic drewnianych, belek, płotów i wielu innych drewnianych rzeczy znajdujących się na świeżym powietrzu.
Mam jeszcze miłą informację. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Zadanie konkursowe polega na pokazaniu naturalnego drewna w Waszym otoczeniu. Nagroda jest przednia. Na zwycięzcę i sześciu jego znajomych czeka urlop w  górskiej drewnianej chacie w Czarnej Górze. Ponadto do wygrania jest 10 bezbarwnych lazur do stosowania bez warstwy zabezpieczającej.
2 komentarze:

  1. I think other website proprietors should take this web site as an example, very clean and good user friendly pattern.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię drewniane elementy w domu i na ogrodzie :)

    https://przystanek-klodzko.pl

    OdpowiedzUsuń