27 sie 2018

# inspiracje

Jak ułatwić sobie życie, czyli zakupy online

Internet stał się w dzisiejszych czasach wszechobecny. To najnowocześniejsza technologia, która wkroczyła kiedykolwiek pod strzechy.  Z dobrodziejstw tego systemu korzystają ludzie na całym świecie. Już nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do Internetu. Siedząc wygodnie na kanapie mamy wstęp do każdego zakątka kuli ziemskiej. Przepływ informacji trwa ułamki sekund. To ogromna rewolucja, która ogarnęła swoim zasięgiem całą światową gospodarkę i stała się przyczynkiem do rozwoju wszystkich dziedzin życia. 

Od około 20 lat lat korzystam z dobrodziejstw Internetu. Początkowo usługa ta nie należała do najtańszych, teraz stać na nią niemal każdego.

Bardzo szybko dostrzegłam korzyści niosące przez tę najnowocześniejszą technologię. Dostęp do informacji i wiadomości odbywał się w okamgnieniu, a zawód nauczyciela wymagał (i wymaga)  nieustannego samokształcenia. 

Szybko też odkryłam możliwości dokonywania sprawunków online. Na owe czasy było to bardzo prekursorskie.
Początkowo niewiele platform oferowało możliwości zakupu różnorodnych towarów, z czasem pojawiało się ich coraz więcej. Dziś pod mój dom co rusz podjeżdżają kurierzy z paczkami, a ja mam taką słodką asystentkę 😉


Współcześnie zakupy online mają wielu zwolenników. Jest wiele powodów, dla których ogromne rzesze konsumentów zastąpiły konwencjonalne zakupy internetowymi. 

1. Komfort
Zakupy zrobimy siedząc we własnym domu, przy dobrej kawie, czy herbacie. Nawet siedząc pod kołderką. Mamy dostęp do niezmierzonej ilości towarów przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Unikamy nielubianego przez nikogo tłoku, nie taszczymy ciężarów. Nabyte artykuły kurierzy dostarczą nam pod drzwi domu, mieszkania. Po prostu - luksus.

2. Asortyment
Wybór odpowiedniego do naszych oczekiwań towaru jest niezwykle prosty. Przejrzenie, w stosunkowo krótkim czasie, ofert umożliwia nam znalezienie wymarzonego produktu. Sklepy internetowe oferują bogaty asortyment towarów. 

3. Koszty
Dzięki dostępowi do Internetu mamy szansę na wybranie najkorzystniejszej ceny poszukiwanego produktu. To także inny rodzaj oszczędności. Nie zedrzemy fleków w butach, nie podrzemy rajstop, nie zapłacimy za paliwo, czy też za bilet komunikacji miejskiej lub taksówkę. Wszystkie te okoliczności są związane z dotarciem do sklepu stacjonarnego.

4. Okazje
W zasięgu klawiatury mamy dostęp do towarów będących na wyprzedażach. Dzięki sklepom internetowym skorzystamy z niezmierzonej ilości obniżek cen sięgających kilkudziesięciu procent. Zapisanie się na newsletter stwarza możliwości otrzymania informacji dotyczących nowości i promocji.

5. Czas
Zakupy przez Internet to niewątpliwie ogromna oszczędność czasu. W kilka minut mamy szansę na zakup towarów różnego asortymentu. Zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystamy na przykład na odpoczynek lub na spędzenie czasu w miłym towarzystwie, z najbliższymi nam osobami czy też na przyjemności - obejrzenie ciekawego filmu, oddanie się lekturze ulubionej literatury, zabiegi pielęgnacyjne. A wszystko bez pośpiechu i w przyjaznej atmosferze.

6. Racjonalizm
Dokonywanie sprawunków przez Internet daje nam szansę na przemyślane decyzje. Możemy się spokojnie zastanowić nad doborem towarów i unikniemy działania pod wpływem chwili. Każdy sklep daje nam co najmniej 14 dni na prawo zwrotu, bez podania przyczyny, artykułów nie noszących śladów użytkowania.Moje doświadczenia w zakresie zakupów przez Internet są bardzo pozytywne. Wielokrotnie nabiegałam się w poszukiwaniu potrzebnego produktu z mizernym skutkiem, czyli bez towaru. Teraz w sklepach stacjonarnych kupuję rzadko. Jedynie w artykuły spożywcze zaopatruję się tradycyjnie. 

Ostatnio poszukiwałam wiklinowej skrzynki balkonowej. Chciałam nabyć taką, jaką kupiła moja córka. Okazało się, że towar był już wyprzedany. Straciłam czas, wydałam pieniądze na paliwo. I znów z pomocą przyszedł Internet. Wymarzone skrzynki zostały znalezione.
-
6 komentarzy:

 1. Asystentka przeurocza :)). Internet nie jest zły, jeśli wiemy czego i gdzie szukać :)) 90% materiałów i akcesoria do szycia kupuję właśnie w sklepach internetowych :). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też korzystam z sieci choć zawsze wszystko sprawdzam zanim kupię. Tylko koszty wysyłki ostatnio szybuję dziwnie w górę i też nie zawsze taki zakup jest opłacalny. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja najbardziej lubię kupować przez Internet produkty spożywcze. Ubrania czy buty też mi się zdarza, ale takie zakupy zawsze poprzedzone są wcześniejszą wizytą w sklepie celem ustalenia idealnego rozmiaru i sprawdzeniu, jak dana rzecz na mnie wygląda.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez kupuję online, przy okazji piękny kwiatuszek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super to jest artykuł według mnie.Oby takich artykułów było więcej.

  OdpowiedzUsuń