6 wrz 2018

# handmade

Z poradnika dziewiarki, czyli warkocze w dzianinach - cz.III

Dziś kontynuacja "Warkoczowego" cyklu, który rozpoczął się od prezentacji sukienek. Plecionki są w nich mocnym akcentem. Później zademonstrowałam swetry.

Tym razem nadszedł czas na czapki ozdobione warkoczami. Zbliża się sezon na noszenie nakryć głowy, więc prezentuję wybrane modele z mojej kolekcji.  

Różnorodność kolorów, rodzajów włóczek w połączeniu z warkoczami daje za każdym razem inny efekt. Podobny wzór, w zależności od gatunku włóczki, jej barwy i grubości pozwala na uzyskanie odmiennego produktu.
A oto i prezentacja. 

1. Chabrowa czapka z pomponem2. Szare czapki z pomponami 


7. Czapka w warkocze i turkusowe paski8. Czapka z warkoczem9. Czarna czapka w warkocze10. Czapka z grubym warkoczem11. Czapka w kroplach deszczu
Czapkę tę nosiła wybitna polska projektantka pani Ewa Minge, której dane mi było wręczyć warkoczowe nakrycie głowy.


12. Biała czapka z pomponem13. Granatowa czapka z warkoczami14. Czapka ecru15. Czapka w kolorze modnego burgunda16. Czapka w kolorze różu angielskiego
Pod linkami prowadzącymi do postów z czapkami znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące sposobu ich wykonania i rodzaju użytej włóczki. Zapraszam do oglądania i inspirowania się.

P.S.
Do kolekcji czapek dołączyła czerwona z czarnym pomponem.

5 komentarzy:

 1. Czapki są naprawdę śliczne, może uda mi się zrobić jakąś na zimę, choć przy moich kotełkach czy czteroletniej wnusi nie będzie łatwe ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Należę do tych osób , które kochaj czapki więc z przyjemnością patrzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne są te czapki, taki warkoczowy splot wygląda rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten blog bardzo mi się podoba. Będę bardzo często wchodził na ten blog na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam czapki z warkoczami i ażurem. <3

  OdpowiedzUsuń