29 mar 2021

# inspiracje

Kochamy kawę?

Kto kocha kawę? Jej smak i zapach? Ja uwielbiam jej aromat. 

Źródło zdjęcia - tutaj

Kiedyś nie piłam kawy w ogóle. Czułam zbytnie pobudzenie, taką wewnętrzną "trzęsawkę". To nie było miłe uczucie. Nie sięgałam więc po ten brązowy napój, ale lubiłam jej zapach przyjemnie roznoszący się wokół mnie.

Minęło wiele lat i zaczęłam pić kawę. Piję bardzo słabą, ale aromat pozostaje niezmiennie wspaniały. W kawie lubię też towarzystwo, bo najlepiej smakuje ona wtedy, gdy możemy z kimś porozmawiać.

Źródło zdjęcia - tutaj

Dlaczego tak chętnie sięgamy po ten napój? Z pewnością poprawia ona nastrój oraz pobudza do życia ospały umysł. Zmniejsza też uczucie zmęczenia, poprawia nastrój i  koncentrację.

Kawa działa też moczopędnie zmniejszając odkładanie się szczawianu wapnia, który buduje kamienie.

Jaką kawę wybrać?
Na rynku jest ich wiele. Są kawy naturalne i z nutą smakową (ja lubię orzechową). Dla mnie ważne jest też, aby nie była ona kwaśna. Niektórzy producenci podają na opakowaniu jej kwasowość. Do kawy obowiązkowo jakieś niewielkie ciasteczko, czekoladka albo krówka😉 

Źródło zdjęcia - tutaj

Źródło zdjęcia - tutaj

Czasem do kawy dodaję mleko i robię sobie latte lub cappucino. Niektórzy uważają, że kawy nie należy psuć tym biały płynem, ale to już zależy od upodobań i nastroju. Zauważyłam, że dla mnie lepsze jest mleko bez laktozy. Takie zwyczajne powoduje u mnie uczucie ciężkości na żołądku. Kawa latte tak ładnie wygląda, a dla mnie liczy się też aspekt wizualny. Jest przyjemniej, jeśli napój jest ładnie podany.

Źródło zdjęcia - tutaj


Jak przygotować dobrą kawę?
Do niedawna nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak ekspres do kawy wpływa na jej smak. Dla mnie nie miało to znaczenia dopóty, dopóki nie zmieniłam tego urządzenia. Sama się zdziwiłam jak duża to była zmiana. Mimo tego, że kawoszem nie jestem, to zauważyłam ogromną zmianę. Byłam przekonana o tym, że jakość napoju zależy wyłącznie od rodzaju kawy. A tu taka niespodzianka😉 


Jak już wcześniej wspomniałam, do kawy lubię jakieś małe ciasteczko. Poniżej podaję linki prowadzące do łatwych w przygotowaniu smakołyków.
 

3 komentarze:

  1. Ja także kiedyś nie piłam kawy, ale to się zmieniło jak zasmakowałam w cappuccino:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odkąd zdecydowałem się na zakup ekspresu, piję dwie filiżanki kawy dziennie. Smakuje zdecydowanie lepiej niż tradycyjna zaparzana domowa kawa. Jest delikatna i bardziej aromatyczna.

    OdpowiedzUsuń