23 cze 2021

# dom

Z mojego poradnika, czyli o fotowoltaice słów kilka

 

W gospodarstwach domowych, instytucjach i przemyśle odnotowujemy ciągły wzrost zużycia energii elektrycznej. Jest to wynikiem zwiększania się ilości urządzeń elektrycznych. Za tym idzie wysokość rachunków. Poza tym regularnie zwiększają się stawki opłat ze energię elektryczną. Zgodnie z prognozami będzie to proces ciągły. 

Źródło zdjęcia - tutaj


Co zrobić, aby zredukować wydatki na prąd?

Najkorzystniejszą metodą jest korzystanie z innych źródeł energii. Montaż instalacji fotowoltaicznej jest jednym ze sposobów wartych polecenia. 


Fotowoltaika zamienia promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Jest to bardzo korzystne i dla konsumenta i dla środowiska naturalnego. Energia pozyskana w ten sposób źródeł energii nie emituje 
związków toksycznych oraz gazów cieplarnianych.

Źródło zdjęcia - tutaj

Ta nowoczesna technologia zalicza się do niskobudżetowych. Jej zaletą jest też bezobsługowość i wytrzymałość urządzeń. Nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej będzie można przesłać do sieci, a później odebrać nawet do 70% – 80% (jest to uwarunkowane od wielkości instalacji). I tu ważna informacja. Trzeba się pospieszyć z decyzją, gdyż tak wysoki % jest możliwy tylko wtedy, jeśli jeszcze w tym roku zamontujemy tę nowoczesną instalację i będziemy mogli korzystać z rzeczonych 70% – 80% nadprodukcji energii przez 15 lat. Od 1 stycznia 2022 r. te zasady nie będą już takie korzystne.

Montaż paneli fotowoltaicznych jest sporym wydatkiem, ale inwestycja może się już zwrócić w ciągu 5 lat. Otrzymując dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł (pomniejszonych oczywiście o podatek, czyli realnie ok. 4 tys. zł) i zwrot z podatku z tytułu ulgi termoizolacyjnej, zmniejszymy koszty inwestycji. Właściwie dobrane parametry pozwolą na to, że za energię elektryczną nie będziemy płacić ani złotówki. Obliczono, że w ciągu 25 lat oszczędności wyniosą od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Źródło zdjęcia - tutaj


Na rynku jak grzyby po deszczu wyrosły firmy oferujące montaż instalacji fotowoltaicznej. Którą z nich wybrać? Najlepiej taką z polecenia. My zdecydowaliśmy się skorzystać z usług sprawdzonej firmy. Solidność, kompetencja i rzetelność to cechy, na które postawiliśmy w naszym gospodarstwie domowym.

Źródło grafiki - tutaj


Za montażem przemawia optymalizacja kosztów energii, a więc warto skorzystać z możliwości posiadania własnej elektrowni na dachu własnego domu.

 

Źródło grafiki - tutaj

 To po prostu się opłaca😉


5 komentarzy:

 1. W ostatnich dniach było masę zapaleń domów z powodu tego super systemu. Na rynku jest sporo "monterów", którzy nie są do tego wyszkoleni. osobiście nie jestem fanką skoro niesie o za sobą takie zagrożenie.
  A i nagabywacze są zbyt natrętni, wręcz nachalni i od razu oszukują.
  Do naiwnych...nie należę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas 8 miesięcy wszystko działa jak należy. W swoim wpisie promuję sprawdzoną ekipę.

   Rachunki bliskie zeru, czyli 10 zł miesięcznie. Prognozowanie opłat za energię elektryczną było zimą, czyli miesiąc lub 2 po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej (było mało słońca, jak to późną jesienią i zimą, a jednak energia już została zgromadzona). W okresie letnim produkcja własnego prądu jest znacznie większa.

   Usuń
 2. Warto rozważyć taką propozycję, przekonać się, czy faktycznie jest to coś, czego potrzebujemy, czy u nas się sprawdzi, takie rozwiązania oszczędności zawsze mile widziane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mamy, bo mieszkamy w bloku i nigdy nie zadawaliśmy sobie pytania, co zrobilibyśmy po ewentualnej przeprowadzce.

  OdpowiedzUsuń
 4. oooo tak! fotowoltaika zwraca się :) opłaca się taki montaż:)

  OdpowiedzUsuń