7 lis 2019

# dekoracje # handmade

Dekoracje domu z dynią inaczej w roli głównej

Jest, nadszedł, częstuje nas deszczem, wiatrem, brakiem słońca i pochmurnymi dniami. Słabe światło wywołuje nostalgiczny nastrój.  Listopad. 

Kiedy nastąpią takie dni, to poszukuję czegoś, coje uprzyjemni. Budzi się we mnie wena i kolorem staram się rozświetlić przestrzeń w domu. 

Warto wprowadzić do domu coś, co ociepli wnętrze. Mogą to być barwne poduszki, świece, lampiony, świeczniki ustawione na stole, stoliku, komodzie czy parapecie. Świetlne sznury to też dobry sposób na rozjaśnienie pomieszczeń. Takie dekoracje umieśćmy w różnych miejscach domu - na karniszu, na parapecie, na komodzie... i, gdzie tylko wyobraźnia podpowie. Powieszone na lustrze spotęgują ilość światła w domu.

Oglądając telewizję, zobaczyłam w programie "Pytanie na śniadanie" elementy scenografii, które mnie zachwyciły. Były to pomalowane dynie. 

Nie zwlekając, pobiegłam do sklepu z farbami i zakupiłam złoty oraz srebrny spray. Pokolorowałam pomarańczowe dynie. Złote postawiłam na parepecie okna w salonie, a srebrne w kuchni. Oczarowana patrzyłam na niesamowity efekt. Jasność bijąca od pomalowanych, błyszczących dyń i odbijające się od nich światło wprowadziło do domu więcej blasku. Dodatkowo zapalone lampiony zwiększyły efekt, a ja aż uśmiechnęłam się do nowych dekoracji.


Przy okazji tego wpisu przypomnę, że atrakcyjność wnętrza można poprawić stosując odpowiednie oświetlenie. Odsyłam Państwa do wcześniejszego artykułu opublikowanego na tym blogu: "Dekorowanie światłem. Sprawdź, jak poprawić atrakcyjność wnętrza za pomocą oświetlenia".


5 komentarzy:

 1. Bardzo efektowne dynie - pod taką postacią jeszcze ich nie widzieliśmy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie niebanalne i eleganckie dekoracje, wpisujące się w jesienny klimat. Bardzo podoba mi się wersja złota.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oryginalne dekoracje z dyni. Blask świec dodaje klimatu i dopełnia całość. Na jesień to właśnie na takie, przepełnione światłem dodatki powinniśmy stawiać. Najprostszym i wcale niebanalnym rozwiązaniem są różnego rodzaju świece.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na jesień na pewno idealna opcja:)

  OdpowiedzUsuń