18 paź 2019

# inspiracje

Pojazd dla maluszka

W moim życiu niespełna 2 lata temu pojawiła się cudowna istota, czyli maleńka wnuczka. Moje życie zyskało nową jakość i koloryt. Mały człowieczek wniósł wiele szczęścia, kruszyna dała wiele radości. 
Nowy członek rodziny to nie tylko przyjemność, ale też duży obowiązek i ogromna odpowiedzialność za zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i potrzeb. Wiąże się z tym odwiedzanie sklepów z produktami dla maluszków. Trzeba wyszukiwać te najlepsze, by dziecku zagwarantować prawidłowy rozwój. Ubrania, zabawki, sprzęt, jedzenie powinny być najlepszej jakości.Jednym z podstawowych sprzętów potrzebnych dziecku jest wózek. Na powyższych zdjęciach mała dama jedzie z wózeczkiem dla swoich maskotek, ale sama też oczywiście od urodzenia jest wożona w odpowiednim, dobrym jakościowo pojeździe. 

Dziecko przebywa w wózku przez kilka lat swojego życia dużo czasu, powinien on być więc komfortowy, bezpieczny, estetyczny i dobrej jakości. Nabycie wózka wiąże się ze sporym wydatkiem, ale na tym sprzęcie nie wolno oszczędzać. Musi on być należycie dobrany, bezpieczny, ma też zagwarantować wygodę rodzicom.

Przy zakupie wózka trzeba zwrócić uwagę na następujące elementy:
 1. Wielkość gondoli - dziecko nie może mieć zbyt ciasno.
 2. Budka - powinna się rozkładać cicho i łatwo. Musi być wyposażona w siateczki lub okienka wentylacyjne, co będzie ważne podczas ciepłych, czy nawet gorących dni.
 3. Rączka do prowadzenia wózka - ważne jest, by miała regulowaną wysokość, co pozwala na wygodne prowadzenie pojazdu.
 4. Stelaż - od tego z jakiego materiału został wykonany zależy waga wózka.
 5. Koła - najlepsze są te pompowane z funkcją umożliwiająca skręty kół o 360°.
 6. Waga - to bardzo ważne, zwłaszcza wtedy, gdy codziennie trzeba wtaszczyć wózek czasami na 4 piętro, albo jechać z nim pod górkę - wtedy przydaje się wózek lekki. Jednak cięższy jest stabilniejszy.
 7. Amortyzatory - to one zapewnią dziecku komfort jazdy. 
 8. Hamulce - jeśli wózek ma przekładaną rączkę, hamulce powinny być zarówno z przodu, jak i z tyłu wózka.
 9. Materiał obicia - powinien być taki, by można go było łatwo wyczyścić.
 10. Szelki - są bardzo potrzebne, gdy dziecko zaczyna siadać. 
 11. Dodatkowe wyposażenie - przydaje się kosz na zakupy, uchwyt na butelkę, osłona przeciwdeszczowa lub moskitiera.
 12. Funkcja montowania do stelaża fotelika samochodowego.

Wózek Cybex Balios S to kultowy model w spacerowej odsłonie.  Spełnia on wymienione wyżej warunki. Jest perfekcyjny do jazdy w terenach miejskich oraz pozamiejskich, został wyposażony w amortyzację i koła żelowe, które sprawdzają się na każdej powierzchni. Spacerówka Balios S nie ma sobie równych pod względem wygody użytkowania, precyzji wykonania oraz ceny. To najlepszy wózek, kóry gwarantuje bezpieczne podróżowanie o każdej porze roku. 

A oto kilka poglądowych przykładów. 

Warto zainwestować w maluchy. 
Wszak to nasze największe skarby i należy im się najwyższa troska.

1 komentarz:

 1. Jaki słodki maluszek, nic dziwnego, że babcia oszalała z miłości :) Zgadzam się z tym, że jakość wózka jest bardzo ważna. Wiele kobiet w ciąży nie ma doświadczenia, przez co wybierają pojazd jedynie ze względu na ładny wygląd, a to sprawa drugorzędna. Moim zdaniem najważniejsza jest niska waga i możliwość sprawnego złożenia. Ja non stop korzystałam z kosza, a więc bez niego, ani rusz podczas zakupów. Warto sprawdzić, czy jest on wystarczająco głęboki lub posiada dodatkowe zabezpieczenie np. zapinaną siatkę.

  OdpowiedzUsuń