14 lis 2017

# dom

Oświetlenie salonu - technologia LED

Technologia LED to nowoczesne i energooszczędne źródło światła. Na rynku pojawiło się szereg tego typu rozwiązań przeznaczonych do wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Otwiera to nieograniczony wachlarz stworzenia niepowtarzalnej iluminacji bez konieczności wydawania na jej eksploatację niebotycznych sum pieniędzy. Gama produktów oświetlenia LED jest niezwykle bogata i pozwala na umieszczenie lamp podwieszanych, wolnostojących, opraw kinkietowych czy też zamaskowanych opraw wpuszczanych. Omawiana technologia daje unikatowe możliwości i znajduje zastosowanie w meblarstwie, projektach scenograficznych, architekturze wnętrz, wystawiennictwie i wielu innych dziedzinach.
Korzystając z technologii LED można obecnie wyczarować oryginalne oświetlenie pomieszczeń w domu i na terenie posesji.
Źródło zdjęcia - klik
Technologia LED znajdzie zastosowanie zarówno w istniejącym, jak i nowym budownictwie. Wymiana starego oświetlenia na nowoczesne będzie opłacalna, a dzięki niskiej cenie eksploatacyjnej zwrot inwestycji polegającej na wymianie tradycyjnego oświetlenia żarowego na lampy LED może nastąpić w czasie krótszym niż 1 rok. Bardzo wymierne staną się też oszczędności po wymianie żarówek i opłaty za energię elektryczną ulegną znacznemu obniżeniu (nawet do 80 %).
Lampy LED świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie często i na krótko zapala się światło (toaleta, przedpokój, lampy z czujnikiem ruchu), bo nie są wrażliwe na częste włączenia i wyłączenia.  Ich zaletą jest również to, że czas rozpalenia do maksymalnej jasności jest bardzo krótki i wynosi < 1 s.
Omawiane oświetlenie daje też możliwość zastosowania dowolnej temperatury barwowej lampy. Ponadto żywotność lamp LED jest dużo dłuższa niż tych tradycyjnych żarowych. 

Nieograniczone możliwości dekoracyjne, jakie daje oświetlenie LED, sprawdzi się w każdym domu. Podświetlone w salonie rzeźby, obrazy, zegary, karnisze, meble stworzą przytulne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze, wprowadzą przyjemny klimat sprzyjający relaksowi. Odpowiednio skierowane światło na oryginalną tapetę, sufit czy gzyms nada pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu.  Zastosowanie światła o zmiennej barwie i natężeniu zmieni charakter wnętrza w zależności od naszych upodobań i potrzeb. Jednakże nie należy przesadzać z ilością światła, by nie zaburzyć harmonii otoczenia. Mnogość kolorowych świateł zmęczy nasze oczy i nie spełni swojej funkcji we właściwy sposób. Światło winno być dyskretne, by podkreślało urodę salonu i pozwalało na przyjemne spędzenie czasu.

Źródło fotografii - klik.

  Gdzie możemy znaleźć lampy LED? Proponuję udać się do "Klusdesign.pl" Znajdziemy tutaj duży wybór profili, akcesoriów, taśm LED, opraw w najlepszym gatunku.

18 komentarzy:

 1. LEDy we wnętrzach to fajna sprawa - z odpowiednim pomysłem można stworzyć niesamowite efekty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię ledowe oświetlenie - stwarza ogrom różnych możliwości aranżacyjnych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię oświetlenie ledowe!!! Dzięki
  niemu można stworzyć zupełnie inny klimat mieszkania

  OdpowiedzUsuń
 4. ja coraz częściej sięgam po LED w pokojach dziecięcych - fajne efekty niewielkim nakładem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No my wszedzie mamy ledy. Chociaz jakos tak wolalam stare światło zarowkowe ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja w swoim domu powoli wymieniam na LED i jestem również zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znoszę takiego oświetlenia, najczęściej jest nie właściwie umieszczone i daje sztuczne efekty. Te propozycje ze zdjęć za to są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli kiedyś będzie mi dane urządzać się od początku w mieszkaniu, to takie oświetlenie chyba tylko w kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam, że leży są aż tak oszczędne. U mnie w domu do tej pory bardzo dobrze sprawdziły sie w kuchni i w łazience.

  OdpowiedzUsuń
 10. LED-owe oświetlenie to w ogóle zacny temat, duża oszczędność dla nas i dla środowiska. Z drobiazgów tego typu, które każdy może wykorzystać: lampki świąteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi osobiście podobają się lampy w stylu prowansalskim Pełnych harmonii i ładu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładna barwa tych świateł, nie męczą one oczu, są łagodniejsze. Doświetlają jednak równie dobrze jak zwykłe żarówki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oświetlenie może zupełnie zmienić wygląd całego pomieszczenia, więc nie tylko wygląd lampy/żyrandola wpływa na wystrój, ale także barwa światła dawanego przez żarówkę, dlatego wybór odpowiedniego odcienia światła jest bardzo istotny przy dekorowaniu domu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pomysł naprawdę fajny

  OdpowiedzUsuń
 15. Oświetlenie jest podstawą. To jest znana prawda, ale trzeba uważać na mocne punktowe światło kierowane na dekoracje np fototapety. Gdy zastosujemy w takim miejscu gładki materiał, to zamiast wzoru będziemy widzieli białą plamę odbitego światła. Z doświadczeń własnych oraz współpracujących z nami projektantów wnętrz mogę zasugerować, że podświetlana fototapeta powinna być matowa lub posiadać rozpraszającą światło strukturę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja salon mam rewelacyjnie oświetlony.Nawet sąsiad mnie ostatnio pytał co ja robię że mam tak oświetlony salon.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak dla mnie ledowe oświetlenie jest bardzo fajnym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na dużą oszczędność jeśli hcodzi o zużycie prądu, ale też dają dużo przyjemnijeszy rodzaj światła. Ostatnio natrafiłem na hurtownię https://dlaelektrykow.pl/199-kanaly-i-korytka-kablowe, gdzie mają całkiem spory wybór żarówek ledowych, w których najbardziej imponuje mi ich długowieczność

  OdpowiedzUsuń