14 lis 2017

# dom

Oświetlenie salonu - technologia LED

Technologia LED to nowoczesne i energooszczędne źródło światła. Na rynku pojawiło się szereg tego typu rozwiązań przeznaczonych do wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Otwiera to nieograniczony wachlarz stworzenia niepowtarzalnej iluminacji bez konieczności wydawania na jej eksploatację niebotycznych sum pieniędzy. Gama produktów oświetlenia LED jest niezwykle bogata i pozwala na umieszczenie lamp podwieszanych, wolnostojących, opraw kinkietowych czy też zamaskowanych opraw wpuszczanych. Omawiana technologia daje unikatowe możliwości i znajduje zastosowanie w meblarstwie, projektach scenograficznych, architekturze wnętrz, wystawiennictwie i wielu innych dziedzinach.
Korzystając z technologii LED można obecnie wyczarować oryginalne oświetlenie pomieszczeń w domu i na terenie posesji.
Źródło zdjęcia - klik
Technologia LED znajdzie zastosowanie zarówno w istniejącym, jak i nowym budownictwie. Wymiana starego oświetlenia na nowoczesne będzie opłacalna, a dzięki niskiej cenie eksploatacyjnej zwrot inwestycji polegającej na wymianie tradycyjnego oświetlenia żarowego na lampy LED może nastąpić w czasie krótszym niż 1 rok. Bardzo wymierne staną się też oszczędności po wymianie żarówek i opłaty za energię elektryczną ulegną znacznemu obniżeniu (nawet do 80 %).
Lampy LED świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie często i na krótko zapala się światło (toaleta, przedpokój, lampy z czujnikiem ruchu), bo nie są wrażliwe na częste włączenia i wyłączenia.  Ich zaletą jest również to, że czas rozpalenia do maksymalnej jasności jest bardzo krótki i wynosi < 1 s.
Omawiane oświetlenie daje też możliwość zastosowania dowolnej temperatury barwowej lampy. Ponadto żywotność lamp LED jest dużo dłuższa niż tych tradycyjnych żarowych. 

Nieograniczone możliwości dekoracyjne, jakie daje oświetlenie LED, sprawdzi się w każdym domu. Podświetlone w salonie rzeźby, obrazy, zegary, karnisze, meble stworzą przytulne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze, wprowadzą przyjemny klimat sprzyjający relaksowi. Odpowiednio skierowane światło na oryginalną tapetę, sufit czy gzyms nada pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu.  Zastosowanie światła o zmiennej barwie i natężeniu zmieni charakter wnętrza w zależności od naszych upodobań i potrzeb. Jednakże nie należy przesadzać z ilością światła, by nie zaburzyć harmonii otoczenia. Mnogość kolorowych świateł zmęczy nasze oczy i nie spełni swojej funkcji we właściwy sposób. Światło winno być dyskretne, by podkreślało urodę salonu i pozwalało na przyjemne spędzenie czasu.

Źródło fotografii - klik.

  Gdzie możemy znaleźć lampy LED? Proponuję udać się do "Klusdesign.pl" Znajdziemy tutaj duży wybór profili, akcesoriów, taśm LED, opraw w najlepszym gatunku.

12 komentarzy:

 1. LEDy we wnętrzach to fajna sprawa - z odpowiednim pomysłem można stworzyć niesamowite efekty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię ledowe oświetlenie - stwarza ogrom różnych możliwości aranżacyjnych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię oświetlenie ledowe!!! Dzięki
  niemu można stworzyć zupełnie inny klimat mieszkania

  OdpowiedzUsuń
 4. ja coraz częściej sięgam po LED w pokojach dziecięcych - fajne efekty niewielkim nakładem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No my wszedzie mamy ledy. Chociaz jakos tak wolalam stare światło zarowkowe ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja w swoim domu powoli wymieniam na LED i jestem również zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znoszę takiego oświetlenia, najczęściej jest nie właściwie umieszczone i daje sztuczne efekty. Te propozycje ze zdjęć za to są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli kiedyś będzie mi dane urządzać się od początku w mieszkaniu, to takie oświetlenie chyba tylko w kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam, że leży są aż tak oszczędne. U mnie w domu do tej pory bardzo dobrze sprawdziły sie w kuchni i w łazience.

  OdpowiedzUsuń
 10. LED-owe oświetlenie to w ogóle zacny temat, duża oszczędność dla nas i dla środowiska. Z drobiazgów tego typu, które każdy może wykorzystać: lampki świąteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi osobiście podobają się lampy w stylu prowansalskim Pełnych harmonii i ładu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładna barwa tych świateł, nie męczą one oczu, są łagodniejsze. Doświetlają jednak równie dobrze jak zwykłe żarówki.

  OdpowiedzUsuń