12 kwi 2021

Aranżacja z farbą magnetyczną - 3 pomysły

Farby magnetyczne są must - have dla wszystkich, których nieustannie ciągnie do zmian! Na czym polega ich wyjątkowość? Farby magnetyczne zawierają drobne opiłki żelaza, które przyciągają magnes do pomalowanej powierzchni, dzięki czemu aranżacja pomieszczeń staje się znacznie łatwiejsza! Pozwalają urozmaicić wygląd ścian bez konieczności wbijania w nie gwoździ czy pinezek. Jak ciekawie wykorzystać farby magnetyczne w swoim domu? Poznajcie trzy aranżacyjne inspiracje!


1. Farby magnetyczne w domowej galerii sztuki

Na ścianach wieszamy zawsze to, co jest dla nas ważne - zdjęcia, rysunki dzieci, a także inspirujące ilustracje i plakaty. Jednak z biegiem czasu eksponowane prace często zaczynają w naszych oczach tracić swój urok. Jeżeli szczególnie cenimy możliwość szybkiego odświeżenia aranżacji i zaakcentowania nowości na ścianach, farby magnetyczne które pozwolą przeprowadzić szybkie metamorfozy będą idealnym wyborem. Prace przyczepione magnesami bezpośrednio do ściany łatwo jest wymienić, dowolnie zmieniając ich rozmieszczenie, a także wydźwięk kompozycji. To prosty trik, dzięki któremu domowa galeria sztuki stanie się intrygującym elementem nie tylko dla domowników, ale także dla gości, ciekawych, co pojawi się na ścianach przy kolejnej wizycie!


2. Farby magnetyczne w kuchni

Kuchnia jako “serce domu” powinna być maksymalnie funkcjonalnym pomieszczeniem. Warto zatem skorzystać ze sprytnych rozwiązań, jakie oferują nam farby magnetyczne! Trudno przeoczyć listę zakupów, gdy zamiast na pokrytej magnesami lodówce, wisi  wyeksponowana  na (ulubionej) ścianie, idealnie na linii wzroku. Tak samo z przepisem, który w czasie gotowania nie musi już zajmować dodatkowego miejsca na blacie. Można go  przytwierdzić na widocznym miejscu na ścianie chroniąc jednocześnie przed zabrudzeniem podczas kulinarnych eksperymentów. Farby magnetyczne możecie wykorzystać także do powieszenia pojemniczków na przyprawy - to sprytne i miłe dla oka rozwiązanie.

3. Farby magnetyczne w dobie home office

Praca zdalna, e - lekcje? Przeniesienie biurowego i szkolnego życia do własnych czterech ścian to nie lada wyzwanie. Im lepiej zorganizujemy przestrzeń do pracy, tym korzystniej dla naszej produktywności. Farby magnetyczne sprawdzą się zarówno w pokoju ucznia, jak i home office rodziców. Wystarczy zamalować fragment ściany nad biurkiem i zaopatrzyć się w kilka magnesów, by wieszać na ścianach notatki, tworzyć mapy myśli, przyczepiać harmonogramy i plany lekcji. W takiej przestrzeni zapał do pracy gwarantowany!

Farby magnetyczne pozwalają na szybką i wygodną metamorfozę, której efekty widzimy od razu. To rozwiązania przeznaczone zarówno dla osób, które uwielbiają innowacyjne aranżacje, jak i dla tych, którzy nade wszystko cenią funkcjonalne i kreatywne rozwiązania we wnętrzach.

www.tikkurila.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz