20 sty 2020

# dom # inspiracje

Domek holenderski

Zima to dobry czas na planowanie remontów, prac w ogrodzie, sposobu spędzenia letniego urlopu. Czekają nas wakacyjne wyjazdy w dalsze i bliższe miejsca. A może pomyśleć o innym rozwiązaniu? O inwestycji na dalsze lata? O alternatywie na kanikułę? 



Osoby, które dysponują działką, mogą pozwolić sobie na spędzenie czasu we własnym domku letniskowym. Jeśli nie jesteśmy posiadaczami działki, to możemy ją wydzierżawić, a to już daje dużo większe możliwości. Szukać możemy miejsca na postawienie domku w dowolnie wybranym zakątku. 
Jaki domek postawić? Hitem jest domek holenderski. Jego zakup będzie inwestycją na długie lata. Zyskamy nową możliwość nie tylko na dłuższy wyjazd podczas urlopu wypoczynkowego, ale też na wypady weekendowe. 

Wybór domków holenderskich jest duży, dostępne są one w wielu rozmiarach i wariantach wyposażenia. Bogata oferta zadowoli najbardziej nawet wymagających klientów.
Zakup domku jest niewątpliwie korzystny. Będziemy mogli organizować wyjazdy rodzinne lub z przyjaciółmi inwestując raz, a korzystać przez wiele długich lat. Pamiętać jednak należy o tym, że domek holenderski potrzebuje działki, na której będzie stał. 
Domek holenderski jest mobilny. Dzięki temu, że nie jest na stałe związany z gruntem, to jego usytuowanie możemy zmienić w dowolnym momencie.
Potrzeba czasu, aby inwestycja w mobilny domek się zwróciła. Jednak możemy mieć pewność, że dzięki doskonale dobranym materiałom i wysokiej jakości wykończenia, domek holenderski będzie nam służył przez lata. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić z czego wykonano zewnętrzną powłokę takiej budowli, aby uniknąć  dodatkowych napraw czy konserwacji. Dodatkowo ważne jest, że nie jest to tylko budynek letniskowyDomki holenderskie są ocieplane i wyposażone w ogrzewanie, elektryczne bądź gazowe, co pozwoli na ich komfortowe użytkowanie nawet zimą
Domki holenderskie to hit. Cudowna pogoda sprawia, że nie mamy ochotę na siedzenie w domu. Wypad za miasto, nad jezioro, nad morze czy do lasu może być możliwe dzięki posiadaniu własnego domku.








Domek holenderski jest to parterowy budynek wykorzystywany najczęściej w celach rekreacyjnych. Różni się od przyczepy kempingowej tym, że nie można go przewozić bez specjalnej lawety. Może również spełniać funkcję domku całorocznego, ponieważ zamontowana jest w nim instalacja elektryczna i kanalizacyjna. 

Cena domków holenderskich jest stosunkowo niska, a nawet kusząca. Są one ocieplone, więc nawet późną jesienią będzie można w nim zamieszkać. Planując tego typu domek, należy uwzględnić koszt ogrzewania. Instalacja grzewcza może być na prąd lub gaz. 

Dodatkowym atutem posiadania domku holenderskiego jest to, że nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Wystarczające jest tylko zgłoszenie. Trzeba jednak zapoznać się ze szczegółowymi przepisami i przestrzegać wymienionych w nich terminów. 

Podsumowując - domek holenderski ma wiele zalet:


  • wielkość domku może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb kupującego;
  • istnieje możliwość zmiany jego lokalizacji w dowolnym momencie;
  • domek może być w pełni wyposażony, gotowy do zamieszkania;
  • dzięki solidnemu ociepleniu i wyposażeniu w ogrzewanie może być to lokum całoroczne;
  • na jego postawienie nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, a jedynie zgłosić ten fakt w stosownym urzędzie.                                                                                                   


    Tak więc warto już teraz przemyśleć sprawę i zastanowić się nad inwestycją.

    4 komentarze:

    1. Super to zostało opisane. Pozdrawiam.

      OdpowiedzUsuń
    2. fajny wpis, mi się do tej pory najbardziej podobały domki całoroczne mobilne, ale zerknę też na te holenderskie :)

      OdpowiedzUsuń
    3. Dom modułowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć swoje miejsce do wypoczynku bez wydawania fortuny.
      https://mobile-development.pl/domy-modulowe/

      OdpowiedzUsuń