Tańsze leki? Czy to możliwe? Proszę przeczytać do końca.
Jak zaplanować domowy budżet? Gdzie zrobić zakupy? Co zrobić, by zaoszczędzić? Takie pytania nasuwają się nam niemal codziennie.
Jak zaplanować domowy budżet? Gdzie zrobić zakupy? Co zrobić, by zaoszczędzić? Takie pytania nasuwają się nam niemal codziennie.
Źródło zdjęcia - tutaj |
Wydatki na utrzymanie domu i rodziny pochłaniają lwią część naszych dochodów. Opłaty za media - energię elektryczną, gaz i wodę zabierają największy procent domowych budżetów. Do tego dochodzą niemałe wydatki na wciąż rosnące ceny żywności, ubrania, wyposażenie domu, leczenie.
W związku z tym wciąż poszukujemy sposobów na oszczędności, tak, by wystarczylo na niezbędne rzeczy. A jeszcze chciałoby się odłożyć na takie przyjemności jak wyjście do kina, teatru, na koncert, na wypoczynek. Życie bez przyjemności, które wpływają na nasze samopoczucie jest trudne. Należy nam się choć chwila wytchnienia po ciężkich dniach, tygodniach, miesiącach pracy.
Źródło zdjęcia - tutaj |
Szukajmy zatem możliwości na zaoszczędzenie i odłożenie możliwie jak największej sumy pieniędzy. Wbrew pozorom nie jest to niewykonalne. Rozwiązań, jak się okazuje, jest nadspodziewanie wiele. Jednym z nich jest negocjowanie cen opłat za gaz i prąd. Tu można sporo zaoszczędzić w skali roku. Szukajmy też w sklepach stacjonarnych i internetowych promocji oraz wyprzedaży. Kupujmy jednak "z głową". Jeśli coś jest taniego, to niekoniecznie musimy to mieć. W myśl zasady "zero waste" naprawiajmy zepsute sprzęty, reperujmy uszkodzone ubrania.
Ciągłe poszukiwania na tańszą, ale niekoniecznie gorszą egzystencję, wpisało się już algorym życia wielu ludzi. Początkowo zajmuje to sporo czasu, ale przy odrobinie wprawy i dobrych chęci będzie coraz lepiej.
Próbujmy też zastosować zasadę minimalizmu. Cywilizacja zachodnia rozwinęła konsumpcjonizm. Nasze potrzeby niekoniecznie tego oczekują. Sięgnijmy po książkę Dominique Loreau "Sztuka prostoty", która pomoże nam zahamować pęd w stronę posiadania dużej ilości rzeczy. Dodam, że nie tylko takie porady można znaleźć w tej niezmiernie ciekawej pozycji.
Wracając do tematu zaznaczonego w tytule zachęcam do nabywania przez Internet również leków. Zaoszczędzi to nie tylko nasz czas, ale również pieniądze. Sama korzystam z usług apteki internetowej. 2 razy w roku kupuję lek, który w aptece stacjonarnej kosztuje ok. 860 zł, a w internetowej jest o 300 zł (!!!) tańszy.
Kiedy po raz pierwszy miałam dokonać zakupu lekarstwa w sieci, miałam duże obawy. Zadzwoniłam nawet do znajomego prawnika, by zasięgnąć porady. On rozwiał moje wątpliwości. Apteki internetowe działają na szczęście zgodnie z prawem i zakupy w nich są bezpieczne.
Konieczne jest jednak sprawdzenie legalności działania apteki internetowej i zwrócenie uwagi na ważne szczegóły.
Warto zrobić zakupy w sprawdzonym punkcie: apteka internetowa Aptisan.pl. Znaleźć tu można wiele niezbędnych leków w korzystnych cenach, a także sporo promocji.
Źródło zdjęcia - tutaj |
Nie korzystam z aptek internetowych, chyba że kupuję kosmetyki wcale nie tanie,ale wtedy mam swoje wybrane :)
OdpowiedzUsuń